Naga MarketsW dzisiejszym cyklu „Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie.

W czwartkowej analizie przedstawiałem dwa możliwe scenariusze, w jednym przeciągająca się konsolidacja mogła być fazą dystrybucji, po której nastąpią spadki. Drugi scenariusz optymistyczny mówił o sile spółki, która porusza się bokiem w chwili gdy cała giełda mocno traciła. Po czwartkowej i piątkowej sesji prawdopodobieństwo dalszych wzrostów wzrosło moim zdaniem ogromnie. Wsparcie zostało fałszywie naruszone, a zaraz potem rozpoczęły się silne wzrosty. Warto spojrzeć jak w przeszłości respektowane były takie wsparcia. Wszystko to dzieje się w chwili, gdy istniej bardzo duże prawdopodobieństwo, że cała giełda (indeks WIG) wyznaczyła nowy dołek i teraz czas na wzrosty. WIG przetestował poziom poprzedniego dołka po czym silnie zawrócił, wydaje się, że czwartkowa sesja może być tzw. dniem odwrotu. Teorię tę potwierdza linia A/D, którą obserwuję. Wskaźnik jest w stanie wyprzedania i w piątek gwałtownie zawrócił. Sesja piątkowa przyniosła wzrost dla 225 spółek, a różnica między liczbą rosnących i tracących spółek była najwyższa od 26 marca 2014. Skoro „nie ma hossy bez KGHM” to odbiciu na GPW powinny towarzyszyć dalsze wzrosty na KGHM.

Przypomnę jeszcze, że na spółce został wygenerowany sygnał kupna wg metody Fabera (sygnałów takich w ostatnich 10 latach było zaledwie 6, a 5 z nich przyniosło spore zyski) – szczegóły w artykule „Ostatnia sesja miesiąca…

Komputronik jest polskim dystrybutorem sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz elektroniki użytkowej.

invest

Kurs komputerowej spółki porusza się w kanale spadkowym. Niedawno mieliśmy trzecie, bardzo precyzyjne odbicie od górnej krawędzi. Uważam, że na fali wzrostów na szeroki rynku, także Komputronik może ponownie testować górne ograniczenie. Radzę jednak zachować ostrożność właśnie w tym miejscu.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPoranny komentarz makro – poniedziałek 14 lipca.
Następny artykułAnaliza na zamówienie – Hygienika
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here