Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie.

Na dzisiejszej sesji spółka mocno traciła, tak zresztą jak ogromna większość notowanych podmiotów. Spadki zatrzymały się na poziomie poprzednich dwóch szczytów, które stanowią strefę wsparcia. Jak widać na wykresie, w ostatnim czasie kurs porusza się bardzo czytelnie tzn. respektował podobne strefy wsparcia. Istnieje zatem szansa na kontynuację wzrostów, aczkolwiek powrót do trendu może trochę potrwać.

Głównymi obszarami działalności HAWE S.A. jest zarządzanie aktywami spółek zależnych, pozyskiwanie kapitału i finansowania oraz wsparcie w opracowywaniu strategicznych kierunków rozwoju Grupy.

Kurs spółki odnotował kolejną spadkową sesję z rzędu. Dzisiejsze spadki mogły być spowodowane informacją o zatrzymaniu wiceprezesa spółki w związku z tzw. aferą taśmową. Jeżeli chodzi o technikę, kurs zatrzymał się przy ważnej strefie wsparcia. Osobiście jednak obawiałbym się kupowania akcji w tym miejscu, ze względu na bardzo silny impet spadków i dodatkowo zamieszanie w aferę. Jeżeli wsparcia upadnie cena może spaść o ok. 20% do poziomu poprzedniego dołka.

Dzisiejsza sesja była bardzo słaba, a pod względem stosunku ilości spółek rosnących do tracących była to 7 najgorsza sesja tego roku. Tylko w 6 dniach traciła większa liczba spółek niż dzisiaj. Różnica między liczbą rosnących, a spadających wyniosła -190 (traciło 270 spółek). Pocieszające może być jedynie to, że często po tych najgorszych sesjach, spadki były kontynuowane jeszcze zazwyczaj w 2-4 sesjach o następowało wyznaczenie dołka i powrót do wzrostów.

Spoglądając na linię A/D (szerzej opisywałem ją w tym ARTYKULE), którą zaktualizowałem o dzisiejsze wyniki, widać że spada ona trochę szybciej niż WIG (46% do 42% spadu wartości). Jeżeli dotychczasowy schemat zostanie zachowany to warto poczekać przy zielonej linii. Wcale nie oznacza to dalszych i tak mocnych spadków jak dzisiaj, wystarczy że na olejnych sesjach będzie traciła większa część spółek, ale spadki nie muszą być mocno dotkliwe (czerwona linia to średnia 20 okresowa).

Linia A/D mówi nam, że nie czas na kupno. Szukając potencjalnych miejsc do inwestycji, pojawiają się 2 takie miejsca. Pierwsze to poziom 52 000 punktów czyli wsparcie utworzone z poprzednich lokalnych ekstremów. Jeżeli upadnie to kolejna strefa jest ważniejsza. Jest to obszar oparty na niedomkniętej jeszcze luce cenowej z 22 maja. Zanim kurs spadnie do tego miejsca, linia A/D powinna już osiągnąć “stan wyprzedania”. Po za tym strefa jest zbieżna z linią trendu wzrostowego i uważam, że po jeszcze kilku (kilkunastu) słabych sesjach, właśnie w tym obszarze może nastąpić mocne wybicie w górę.

Na koniec zmiana organizacyjna. Od jutra cykl “Gorące spółki dnia” będzie ukazywał się rano, przed godziną 9:00. Mam nadzieję, że wszystkim czytelnikom ta pora będzie odpowiadać.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here