Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie.

Kurs spółki znajduje się nad ważnym wsparciem, które opiera się o dwa poprzednie szczyty. Z jednej strony niepokoić może przedłużająca się konsolidacja, która w tym miejscu wygląda trochę na fazę dystrybucji, po której mogą nastąpić spadki, z drugiej jednak strony KGHM zachowuje się całkiem dobrze tzn. traci bardzo niewiele w okresie sporych spadków na większości spółek. Jeżeli tak dobrze radzi sobie w złym okresie dla całej giełdy, to może być jednym z liderów wzrostów, kiedy na szerokim rynku nastąpi powrót do wzrostów, a wierzę że to nastąpi już niebawem. Na spółce został wygenerowany sygnał kupna wg metody Fabera (sygnałów takich w ostatnich 10 latach było zaledwie 6, a 5 z nich przyniosło spore zyski) – szczegóły w artykule “Ostatnia sesja miesiąca…

Grupa Eurocash jest jedną z największych w Polsce grup pod względem wartości sprzedaży oraz liczby placówek zajmujących się dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (szybkozbywalne towary konsumpcyjne – produkty FMCG).

Mamy przykład ile traciło większość spółek (w odróżnieniu od KGHM). Zanegowany został praktycznie cały impuls wzrostowy, który wybił kurs ze strefy konsolidacji. Prowadząc linię po dołkach, widać że znajdujemy się już w ostatnim punkcie, gdzie kurs może powrócić do wzrostów nie negując całkowicie wcześniejszego wybicia. Jeżeli rzeczywiście nadejdą wzrosty, pierwszą barierą będzie linia trendu spadkowego, a następnie jeszcze ważniejszy opór w postaci ostatnich szczytów. W bardzo szerokim horyzoncie spodziewane są wzrosty, szczególnie jeżeli chodzi o analizę oparta o metodę overbalance. Polecam artykuł z 8 kwietnia 2014, w którym szczegółowo przeanalizowałem spółkę Eurocash.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPoranny komentarz makro – czwartek 10 lipca.
Następny artykułSezon na dywidendę – PA Nova
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here