Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Budimex to jedna z największych firm budowlanych na polskim rynku. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa drogowego, ogólnego i ekologicznego.

Na wczorajszej sesji spółka mocno traciła, doprowadzając kurs do bardzo ważnej strefy wsparcia. Możliwe jest odbicie, gdyż cały czas trwa trend wzrostowy. Jeżeli wsparcie upadnie, warto pamiętać o zaznaczonym czerwoną linią poziomie, który jest szczytem z 2011 roku. Jest to obszar ok 109-110 zł i także powinien odgrywać rolę silnego wsparcia.

Trakcja SA jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce.

Kurs spadł poniżej ważnego wsparcia, które podtrzymywało trend wzrostowy. Szukając jednak ostatniej szansy na uratowanie trendu warto spojrzeć na aktualną cenę. Znajdujemy się przy psychologicznym poziomie 1 zł, w tym miejscu przebiega ciekawa linia łącząca 3 ostatnie, ważne ekstrema, a dodatkowo można wyrysować kanał spadkowy, którego dolna krawędź, także przebiega w tym miejscu. Jest to jednak absolutnie ostatnia szansa na odbicie, spadki poniżej zaznaczonych ograniczeń mogą zintensyfikować wyprzedaż akcji.

Wczorajsza sesja była bardzo słaba, a pod względem stosunku ilości spółek rosnących do tracących była to 7 najgorsza sesja tego roku. Różnica między liczbą rosnących, a spadających wyniosła -190 (traciło 270 spółek). Pocieszające może być jedynie to, że często po tych najgorszych sesjach, spadki były kontynuowane jeszcze zazwyczaj w 2-4 sesjach o następowało wyznaczenie dołka i powrót do wzrostów.

Spoglądając na linię A/D (szerzej opisywałem ją w tym ARTYKULE), którą zaktualizowałem o dzisiejsze wyniki, widać że spada ona trochę szybciej niż WIG (46% do 42% spadu wartości). Jeżeli dotychczasowy schemat zostanie zachowany to warto poczekać przy zielonej linii. Wcale nie oznacza to dalszych i tak mocnych spadków jak dzisiaj, wystarczy że na olejnych sesjach będzie traciła większa część spółek, ale spadki nie muszą być mocno dotkliwe (czerwona linia to średnia 20 okresowa).

Linia A/D mówi nam, że nie czas na kupno. Szukając potencjalnych miejsc do inwestycji, pojawiają się 2 takie miejsca. Pierwsze to poziom 52 000 punktów czyli wsparcie utworzone z poprzednich lokalnych ekstremów. Jeżeli upadnie to kolejna strefa jest ważniejsza. Jest to obszar oparty na niedomkniętej jeszcze luce cenowej z 22 maja. Zanim kurs spadnie do tego miejsca, linia A/D powinna już osiągnąć “stan wyprzedania”. Po za tym strefa jest zbieżna z linią trendu wzrostowego i uważam, że po jeszcze kilku (kilkunastu) słabych sesjach, właśnie w tym obszarze może nastąpić mocne wybicie w górę.

Od dnia dzisiejszego cykl “Gorące spółki dnia” będzie publikowany rano, przed godziną 9:00. Mam nadzieję, że wszystkim czytelnikom ta pora będzie odpowiadać.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here