Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Podstawowy przedmiot działalności Grupy obejmuje produkcję płodów rolnych (uprawę ziemi), ze szczególnym uwzględnieniem pszenicy i nasion słonecznika, a także przetwarzanie, przechowywanie i sprzedaż takich zbiorów.

Na dzisiejszej sesji spółka ostro pięła się w górę, było tak dobrze, że na pewien czas giełda zawiesiła nawet notowania. W tym roku już mieliśmy taki rajd, który jednak został zatrzymany przez narastający konflikt na Ukrainie, gdyż jest to firma ukraińska. Teraz w obliczu pewnego uspokojenia, Agroton jako jeden z liderów WIG Ukraina, który jest mocno wyprzedany, ma szansę na ponowny silny wzrost. Kluczowe mogę być najbliższe sesje, a nawet jutrzejsza, gdyż już jutro może dojść do realizacji zysków. Kurs dotarł do poziomu poprzedniego szczytu, więc posiadacze akcji powinni być ostrożni w tym tygodniu.

Wielton jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z 10 wiodących producentów w Europie.

Kurs spółki dotarł dzisiaj do linii trendu spadkowego, a dokładniej do linii korekty, gdyż szerszy trend jest zdecydowanie wzrostowy. Jest to miejsce, gdzie oprócz linii przebiega także strefa oporu w postaci m.in. poprzedniego szczytu. Wybicie w górę w ciągu najbliższych sesji może zakończyć tę szeroką korektę. Z dalszej perspektywy warto wiedzieć, że ruch korekcyjny osiągnął już zasięg największej korekty w trwającym trendzie wzrostowym (luty-lipiec 2012), a po za wielkością, korekty łączy także bardzo podobny czas trwania, który powoli powinien dobiegać końca.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here