Naga MarketsKu mojemu zdziwieniu w ostatnim czasie dzieje się wiele ciekawych rzeczy na wykresach polskich spółek. Wychodzi na to, że inwestorzy zabrali swoje laptopy na wakacje i operują leżąc gdzieś daleko. To dobrze, ponieważ zawsze gdzieś trwa trend wzrostowy. Na piątkowej sesji giełdowej wyróżniało się wiele spółek, ja wybrałem dwie: Alior (+5,4%) i LPP (-5,1%).

Alior. Spadki sektora bankowego niestety nie oszczędziły również i tej spółki. Różnica polega na tym, że ALR w między czasie (od początku roku) przerwał serię spadków i zaczął się konsolidować, nawet BREXIT nie wyrządził za wiele szkód.0807-alrWszystko to, co mnie zainteresowało umieściłem na wykresie. Piątkowa świeca w dość brutalny sposób wbiła się w strefę (jak na razie) oporów, wzrosty zapoczątkowały się formacją “rozstania” (w ostatnim dołku). Najważniejszym elementem na wykresie jest przecięcie linii trendu spadkowego (przerywana, czerwona linia).

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółki bankowe będą rosnąć tak długo, jak amerykańscy inwestorzy będą pompować swój indeks, dlatego też jestem dobrej myśli co do przyszłego ruchu wzrostowego. Inaczej się mają spółki surowcowe, gdzie ważny jest jeszcze wykres samego surowca (KGHM -> miedź, np. PKN Orlen -> ropa).

LPP. Na drugim biegunie położyłem spółkę LPP. 0807-lpp-tygJeszcze nie dawno łudziłem się, że czerwona linia na wykresie spowoduje piękne odbicie i odwróci trwające od dłuższego czasu spadki. Niestety tak się nie stało. Odruchowo zacząłem szukać jakichkolwiek wsparć, ale niestety w najbliższej okolicy (od aktualnego kursu) nie znalazłem. Najbliższe jest… aż szkoda gadać, w okolicach 2300 zł.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej dotyczącej polskiej giełdy na Facebooku:

Zyskowna Strona Giełdy


Dlaczego LPP?0807-lppTak sobie myślałem – “gdyby linia wsparcia nie wytrzymała, to pozostaje jeszcze poziom 5000 zł”. Niestety wszystko legło w gruzach. Poziom 5000 zł był testowany i delikatnie przekraczany przynajmniej 5 razy  a spadki z czwartku i piątku spowodowały trwały spadek poniżej niego (luka po BREXICIE w tym pomogła). Ogólnie słabo to wygląda, ale jest jeden pozytywny szczegół – utworzył się klin spadkowy a jak włączysz wskaźnik MACD to zobaczysz tworzącą się dywergencje w wykresem, co w tym przypadku sugerowałoby przyszłe wzrosty.

Biorąc pod uwagę trwający trend spadkowy i dalekie mocne techniczne wsparcie byłbym ostrożny w kupowaniu dołka. Dywergencja to mocny sygnał, ale już nie raz pokazała, że nie sama może nie wystarczyć.


Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara notowania | akcje jsw forum | rekomendacje gpw | prognoza usd | euro online | polski złoty |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here