Naga MarketsGoldman-SachsGoldman Sachs publikuje najnowszy przegląd techniczny rynku. Tym razem pod lupą dwa walory: EUR/USD i  indeks USD – DXY.


W początkowych wersach nowego raportu Goldman Sachs skupia się na sile dolara i jego indeksie – DXY. Zauważa on fakt, że w ostatnich miesiącach indeks próbował dwukrotnie przebić od dołu bazowy poziom 100, jednak dwukrotnie w tym miejscu pojawiał się silny opór. Analitycy Goldman Sachs zwracają uwagę, że jest to ewidentnie ważny punkt zwrotny i jego ostateczne pokonanie będzie znamienne w rynkowych skutkach.

A na takie przebicie, zdaniem Goldman, należy się przygotować. Docelowy zasięg trójkąta z którego wybił się DXY (w połowie 2014 roku) leży w okolicach poziomu 102.50. Ostatnie tygodnie na indeksie USD można więc potraktować jako rozbudowaną korektę i tymczasowy przystanek przed kolejnymi wzrostami.

s74
Wykres DXY z naniesionymi przez Goldman Sachs oznaczeniami technicznymi. Potencjalny zakres ruchu wybijającego znajduje się w okolicach 102.50

Spoglądając w stronę EUR/USD, Goldman Sachs przyznaje, że wykres zaszedł dalej niż przypuszczano, jednak nie zmienia to ogólnego wydźwięku tej pary. Analitycy Goldman Sachs nadal są zdania, że EUR/USD będzie podążać na południe, a za przykład podają poniższy wykres z oznaczonymi falami. Przebicie górą trójkąta ABCDE dało pierwszy sygnał zbliżającej się kontynuacji trendu spadkowego, aktualnie wykres EUR/USD zawrócił w celu przetestowania jeszcze raz przebitej linii wyznaczającej dolne ograniczenie trójkąta. Z mierzeń przeprowadzonych przez zespół Goldman Sachs wynika, że aktualnie kurs EUR/USD zawrócił na pierwszym oporze, umiejscowionym na zniesieniu 61.8 ostatnich spadków. Bank wyznaczył trzy kluczowe jego zdaniem miejsca, na których pojawi się duży opór ze strony sprzedających. Ostatnim z nich jest poziom 1,0914.

s73
Goldman Sachs wskazuje na poziomy 1,0839-1,0874 jako prawdopodobne punkty zwrotne, przy których zaobserwujemy zmianę trendu.

W średnim terminie analitycy Goldman Sachs podtrzymują swoje wcześniejsze rekomendacje i określają prawdopodobny zasięg nadchodzącego impulsu spadkowego na okolice poziomów 1,0286 – 1,0103.

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here