Naga MarketsGoogle zapłaci 5 mld USD kary?Prawnicy z kalifornijskiej kancelarii Boies Schiller&Flexner złożyli pozew zbiorowy przeciwko Googlowi. BBC News donosi, że został on oskarżony o monitorowanie aktywności użytkowników korzystających z trybu incognito. Firmie zza oceanu grozi niebotycznie wysoka kara w kwocie 5 mld USD, co stanowi blisko 20 mld zł.

  • Google oskarżony o monitorowanie aktywności użytkowników korzystających z trybu incognito. 
  • Amerykańskiej firmie grozi kara w wysokości 5 mld zł. 
  • Notowania Alphabet straciły w czwartek ponad 1,7%. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym Notowania Alphabet spadły podczas czwartkowej sesji o ponad 1,7%

Notowania Alphabet, konglomeratu i holdingu, powołanej 10 sierpnia 2015 r. traciły w czwartek po informacji o potencjalnej karze. W szerszej skali spadek ten jest zupełnie niezauważalny na walorach Spółki. Po tąpnięciu z przełomu lutego i marca bieżącego roku, związanemu z koronawirusową paniką praktycznie nie ma już śladu. Od dołka bessy, walory pozostają w krótkoterminowym, silnym trendzie wzrostowym z poziomu ok. 1000 USD, walory zyskały już blisko 45%.

Najbliższym mocnym oporem będzie maksimum, odnotowane przed epidemią COVID-19, kiedy kurs akcji dobił do poziomu 1530 USD. Wydaje się, że jeśli sytuacja na rynkach światowych nagle się nie pogorszy, test poziomu z połowy lutego jest jak najbardziej możliwy i wysoce prawdopodobny.

Notowania Alphabet z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe? 

Google przechwytywał dane z sesji w trybie incognito?

Zdaniem prawników, oskarżających amerykańskiego giganta, Google taką praktykę miałby stosować już od 2016 r. Zgodnie z ogólnymi informacjami, tryb incognito miał zapewniać użytkownikom całkowitą prywatność, a także brak zapisywania informacji o odwiedzanych stronach internetowych. Fakty jednak są inne. Z doniesień BBC News wynika, jakoby Google mimo korzystania z trybu incognito zbierał dane o przeglądanych witrynach.

Polskie Radio Zet, otrzymało od Google oświadczenie, w którym można przeczytać: “Stanowczo nie zgadzamy się z tymi stwierdzeniami i będziemy bronić się przed takimi zarzutami. Tryb incognito w przeglądarce Chrome pozwala na przeglądanie internetu w sposób niezapisujący szczegółów aktywności ani w przeglądarce, ani na urządzeniu. Przy każdym otwarciu nowej zakładki w trybie Incognito uprzedzamy, że strony przeglądane przez użytkowników mogą zbierać informacje o aktywności w trakcie danej sesji przeglądarki”.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here