Naga MarketsGoogle dołącza do grona gigantów technologicznych oferujących swoim klientom biznesowym technologię blockchain pod postacią rozwiązań w chmurze, tak wynika z opublikowanego w poniedziałek oświadczenia. To nie pierwsza firma mająca w swojej ofercie tego rodzaju usługi. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o podobnym rozwiązaniu opracowanym przez Oracle.

Piaskownica dla przedsiębiorstw

Google ogłosiło, że firma nawiązała współpracę z dwoma spółkami skoncentrowanymi na blockchainie – Digital Asset i BlockApps. Razem zaoferują nowe rozwiązania w zakresie rozproszonych rejestrów (DLT) w usłudze Google Cloud Platform, które umożliwiłyby “zbadanie sposobów wykorzystania rozproszonych rejestrów przez klientów biznesowych w ich działalności”.

Digital Asset jest dostawcą rozproszonego oprogramowania dla branży fintech, a BlockApps oferuje platformę blockchain do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji (DApps). W oświadczeniu opublikowanym przed konferencją Google Cloud Next ‘18 spółka podkreśliła, że ​​w tym roku klienci będą mogli przetestować integrację open source z rozwiązaniami Hyperledger Fabric i protokołem Ethereum w usłudze GCP Marketplace.

Google wkracza w świat blockchain

Dyrektor generalny Digital Asset Blythe Masters zauważył, że nadchodzące rozwiązanie “zredukuje bariery techniczne w rozwoju aplikacji DLT”. Dzięki nowym rozwiązaniom Google dołącza do innych znanych firm technologicznych z ofertami typu “blockchain-as-a-service” (BaaS), takimi jak Microsoft, IBM i Oracle. Amazon Web Services – główny konkurent Google Cloud Platform – wprowadził platformę blockchain dla zdecentralizowanych aplikacji w kwietniu. 2018.

Przypomnijmy, że w marcu Google ogłosił blokowanie reklam związanych z kryptowalutami, wraz z innym gigantem reklamowym – Facebookiem. Z kolei 8 lipca współzałożyciel spółki Sergey Brin powiedział, że jest górnikiem Ethereum. Potwierdził jednak, że to jedynie „projekt na boku”, a nie nowa forma działania miliardera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here