Naga Markets

Google z kolejnym wsparciem dla Ethereum. Nadchodzi komercjalizacja DeFi? Najnowsza funkcja Google umożliwia namierzanie niektórych portfeli Ethereum z poziomu wyszukiwarki, ograniczając tym samym konieczność korzystania z usług Etherscan. Jest to kolejny krok w kierunku szerszej adopcji kryptowalut oraz komfortu użytkowników, po tym, jak niedawno Google ogłosiło, że od początku 2023 r. klienci firmy będą mogli rozliczać się w kryptowalutach za usługę Google Clouds, czyli przechowywania danych w chmurze.

Ethereum i Bitcoin staną się ważną częścią usług Googla

Gigant z rynku technologii oraz najpopularniejsza internetowa wyszukiwarka na świecie – Google zrobiła kolejny krok w stronę adopcji cyfrowych aktywów, umożliwiając swoim użytkownikom wyszukiwanie adresów ETH z poziomu przeglądarki.

Jest to kolejny krok na oraz potwierdzenie słów z wczorajszej konferencji Google Cloud Next, na której korporacja oznajmiła, że od przyszłego roku wprowadzi płatności w Bitcoinie oraz Ethereum.

Funkcja ta została po raz pierwszy upubliczniona przez dyrektora Google Ventures Han Hua w poście z 11 października na Twitterze.

Ostatnie wysiłki firmy sugerują zatem , że Google zamierza odegrać kluczową rolę w onboardingu użytkowników Internetu do świata usług opartych na blockchainie i Web3.

XTB

Markus Thielen, główny oficer inwestycyjny platformy usług aktywów cyfrowych Matrixport, stwierdził nawet, że nikt nie powinien być zaskoczy działaniami Google w przestrzeni Web3, ponieważ zarówno banki komercyjne, jak i firmy Web2 szybko otwierają się na nowy rynek.

– Ta kryptowalutowa zima jest wyraźnie inna, ponieważ firmy o ugruntowanej pozycji zwiększają swoje zaangażowanie w DeFi, a wkrótce mogą nawet przeskoczyć zasiedziałych graczy – stwierdził Thielen.

Thielen dodał także, że Web3 czeka na rewolucję, którą może być zaangażowanie innych gigantów w kryptowaluty:

– Jeśli każdy iPhone otrzymałby indywidualny portfel kryptowalutowy, to przemysł DeFi z dnia na dzień przyśpieszyłby w mgnieniu oka – dodał.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Vittorio Rivabella, Developer Relations Manager platformy rozwojowej Web3 Alchemy powiedział, że wiadomość o nowej funkcji wyszukiwania adresów Ethereum przez Google to byczy sygnał dla rynku

Jednak SadPanda.blockchain, były redaktor naczelny w Web3ArtBlog.NFT przestrzega przed nadmiernym entuzjazmem, argumentując, że Google “sprzeda nasze dane blockchain reklamodawcom, aby kierować ich do nas za pośrednictwem naszych portfeli”.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBNB Smart Chain wdrożył hard-forka Morgan. Sieć wraca do dawnej sprawności
Następny artykułMango Markets w wyniku exploita traci ponad 100 mln dolarów. Platforma prowadzi rozmowy z napastnikiem
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here