Naga Marketskobieta trzymające plakat BitcoinNa klawiaturze Google na urządzeniach mobilnych z systemem iOS pojawił się symbol bitcoina. Czy gigant IT uznaje więc bitcoina jako główną e-walutę? Warto dodać, że na klawiaturze dostępne są też symbole np. funta, euro czy dolara…

Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem iOS mogą teraz na klawiaturze Google korzystać z dużej litery B z dwoma pionowymi liniami. Dziennikarz Tim Copeland wyjaśnia jednak, jak korzystać z tego symbolu na iPhonie:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Aby uzyskać do niego [symbolu] dostęp, upewnij się, że korzystasz z klawiatury Google, a nie tylko domyślnej Apple, i przytrzymaj symbol dolara (lub euro – przyp. j.w.), aby wyświetlić kilka najważniejszych symboli walut na świecie. Symbol bitcoin znajduje się po lewej stronie.” 

BTC, Google i mainstream

W rzeczywistości decyzja Google o dodaniu symbolu kryptowaluty na klawiaturze może być drugim krokiem giganta w kierunku uznania bitcoina za część głównego nurtu. Już kilka miesięcy temu firma zniosła nałożony wcześniej zakaz, a dotyczący reklam kryptowalut. W komunikacie Scott Spencer, dyrektor Google ds. Zarządzania Produktami stwierdził:

“Nie mamy kryształowej kuli, aby wiedzieć, dokąd zmierza przyszłość kryptowalut, ale widzieliśmy wystarczająco dużo szkód dla konsumentów lub potencjalnych szkód dla konsumentów, [żeby wiedzieć,] że jest to dziedzina, do której chcemy podejść z dużą ostrożnością.”

Mimo widocznego sceptycyzmu, według cytowanego już tu Copelanda, te ruchy mogą  przyczynić się do radykalnego zwiększenia współczynnika adopcji e-walut. Jest to bowiem może i mały krok, ale w pozytywnym kierunku.

Giganci technologiczni ogólnie intensyfikują swoje wsparcie dla bitcoina. Pozytywnie na jego temat wypowiedział się niedawno np. Elon Musk. Ponadto Microsoft akceptuje płatności w bitcoinach za treści multimedialne w swoich sklepach Windows i Xbox. Teraz entuzjaści bitcoina czekają z pewnością, aż Google będzie dalej legitymizował kryptowalutę, udostępniając symbol bitcoina także urządzeniom z Androidem.

Symbol reprezentujący jednostkę walutową bitcoina jest już częścią standardu Unicode w wersji 10 i obowiązuje od czerwca 2017 r. Znak Unicode przypisany do bitcoina to 20BF.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here