Naga Markets
W zeszłym tygodniu Facebook ogłosił, że zakazuje reklamowania opcji binarnych, kryptowalut oraz ICO. Kanadyjski regulator wezwał teraz Google, by poszły tą samą drogą.

Jason Ray, starszy detektyw w Manitoba Securities Commission oraz przewodniczący Canadian Binary Options Task Force w rozmowie z Times of Israel wyraził swoje zadowolenie z decyzji podjętej przez Facebooka. Ma on także nadzieję, że Google przyjmie podobną politykę dla produktów takich jak opcje binarne, ICO oraz kryptowaluty.

“Stworzyliśmy nową politykę, która zabrania reklam promujących produkty i usługi finansowe często związane z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi, takimi jak opcje binarne, ICO i kryptowaluty” – napisał w styczniu dyrektor zarządzający produktu w spółce Facebook – Rob Leathern.Rzeczniczka Google twierdzi, że zgodnie z przyjętą przez spółkę polityką już zakazane są  wprowadzające w błąd reklamy, a zakaz ten jest egzekwowany. Jednakże jak zbadał Times of Israel, po wpisaniu w wyszukiwarkę “binary options” czy “cryptocurrencies” wciąż można łatwo trafić na reklamy firm oferujących sprzedaż tych produktów. Wygląda zatem na to, że nie do końca sprawdza się ów zakaz w wykonaniu Google.

Opcje binarne zostały zakazane w Izraelu o czym można już było przeczytać na łamach Comparic.pl w październiku ubiegłego roku. Jak się jednak okazuje, wiele oszukańczych firm próbujących zbić kapitał na udostępnianiu możliwości “handlu” opcjami binarnymi zmieniła tylko produkt i teraz oferuje kryptowaluty czy ICO, by wyłudzić pieniądze od łatwowiernych klientów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here