Naga MarketsJak poinformował na Twitterze jeden z twórców projektu MetaMask, Google usunęło ze swojego desktopowego oraz mobilnego sklepu oryginalną aplikację marki, pozostawiając potencjalnie niebezpieczną wersję, która nieuczciwie korzysta z brandingu aplikacji.


Jak można przeczytać na stronie dewelopera: „MetaMask jest pomostem, który pozwala już dziś odwiedzać rozproszoną sieć jutra w przeglądarce. Umożliwia uruchamianie aplikacji Ethereum dApps bezpośrednio w przeglądarce bez konieczności dostępu do pełnego węzła”. Zasady działania dokładniej prezentuje poniższe nagranie:

Te artykuły również Cię zainteresują
Z umieszczonego 25 lipca wpisu Jonathana Sampsona na Twitterze wynika jednak, że użytkownicy chcący zainstalować obecnie popularną aplikację nie mają takiej możliwości. W Chrome Web Store oraz Google Play co prawda nadal znajdują się aplikacje łudząco przypominające oryginał, pierwsza jednak nieuczciwie korzysta z marki MetaMask, druga prowadzi natomiast phishingowego adresu internetowego mogąc nieść potencjalne zagrożenie dla użytkowników.

Widoczny na zrzucie ekranu plik MetaMask nie jest oryginalnym dodatkiem do przeglądarki. Źródło: Chrome Web Store

Stan na 26 lipca, godzina 08:30: W tym momencie oryginalna aplikacja powróciła do Chrome Web Store, w Google Play natomiast nadal znajduje się nieautoryzowana wersja.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here