Naga MarketsInwestorzy są podzieleni co do tego, czy halving Bitcoina, który ma miejsce raz na cztery lata podniesie jego cenę, a jeśli tak to o ile. Niektórzy uważają, że docelowo może to być rekordowy poziom z 2017 roku blisko 20 000 USD lub nawet jego wielokrotności. Bez względu na ostateczny wynik jedno jest pewne – zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie Bitcoina wzbudza rosnące zainteresowanie w wyszukiwarce Google.


Zobacz również: Bitcoin na fali entuzjazmu na początku 2020 r. Ma to związek z halvingiem?

Google Trends: “Halving” popularny, ale “Bitcoin” nadal dominuje

Według raportu norweskiej firmy analitycznej Arcane Research, zainteresowanie BTC silnie rośnie w Google w ostatnim czasie. Funkcja Google Trends w wyszukiwarce pokazuje, że zapytania dotyczące terminu „halving Bitcoina” podwoiły się tylko w tym miesiącu.

Według Arcane Research rosnąca liczba wyszukiwań w Google jest znakiem, że zmniejszenie nagrody o połowę może wzbudzić większe zainteresowanie opinii publicznej, co w konsekwencji może być potencjalnym katalizatorem dla wyższych cen w 2020 r.

Halving Bitcoina zyskuje na sile. Teraz wyraźnie widać, że świadomość tej koncepcji rozprzestrzenia się na nowych ludzi – napisano w piątkowym raporcie Arcane.

Google Trends nie ujawnia faktycznej liczby wyszukiwań „halvingu BTC”, ale publikuje dane w skali, która pokazuje, że wyszukiwane hasło wzrosło do poziomu 35 w tygodniu zakończonym 19 stycznia, w porównaniu ze średnią 15 w grudniu. Skala jest znormalizowana, a odczyt 100 reprezentuje szczyt popularności określonego, wyszukiwanego hasła.

W przypadku „halvingu BTC” szczyt w skali miał miejsce w 2016 r., przy wcześniejszej redukcji nagrody za wydobycie. Następnie cena Bitcoina podwoiła się w tamtym roku i wzrosła aż trzynastokrotnie w 2017 roku.

Halving zawiera się od początku w kodzie oprogramowania Bitcoina, gdy kryptowaluta została uruchomiona nieco ponad dziesięć lat temu. Co cztery lata sieć BTC ulega 50-procentowemu zmniejszeniu „nagród wydobywczych”.

Niektórzy inwestorzy kryptowalutowi twierdzą, że wydarzenie może podnieść cenę BTC, ponieważ tempo nowej emisji zmniejszy się w czasie, a jednocześnie więcej inwestorów rozważy wprowadzenie lub zwiększenie alokacji kryptowaluty. Jako inwestycja Bitcoin osiągnął lepsze wyniki niż tradycyjne aktywa, takie jak akcje, ze skokiem cen o 94 procent w 2019 r., który był mniej więcej trzykrotnie większy niż w ubiegłym roku w indeksie dużych i standardowych amerykańskich akcji indeksu Standard & Poor’s 500.

Analitycy niemieckiego banku BayernLB przewidzieli w zeszłym roku, że zmniejszenie nagrody o połowę może wysłać cenę BTC do nowego, rekordowego poziomu około 90 000 USD, ale niektórzy inwestorzy uważają, że wydarzenie prawdopodobnie ma już odzwierciedlenie w cenie rynkowej, obecnie około 8500 USD.

Niektórzy entuzjaści rynku tak bardzo nie mogą się doczekać tego wydarzenia, że specjalnie stworzyli dedykowaną stronę internetową, aby odliczać pozostałe dni, godziny, minuty i sekundy. Wydarzenie odbędzie się 12 maja lub około za 108 dni.

Chociaż wydaje się, że wzrost wyszukiwań odzwierciedla bardziej zainteresowanie co do samego terminu, firma Arcane Research zauważyła, że „halving BTC” wciąż charakteryzuje się znacznie mniejszą liczbą wyszukiwań niż „Bitcoin”. Według Google Trends „Bitcoin” był co najmniej 30 razy częściej wyszukiwany.

Kurs Bitcoina wzrasta na początku tygodnia

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty rozpoczynają nowy tydzień od aprecjacji. Po zeszłotygodniowym przetestowaniu spadkowej linii trendu od góry, BTC kontynuuje ruch na północ, oddalając się od poziomu 8600 USD. W poniedziałek do godziny 13:00 kurs wzrasta o 0,6 procent i ma otwartą drogę do okrągłego poziomu oporu 9000 USD. Jego przebicie umożliwi test tegorocznego szczytu 9200 USD z celem na psychologiczny opór 10000 USD. Z drugiej strony spadek poniżej 8300 USD i powrót pod linię trendu znacznie wyhamuje tegoroczną presję kupujących.

Zobacz również: Litecoin: sieć z rocznym wolumenem ponad 100 mld USD

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here