Naga MarketsJak co roku Google opublikowało listę najczęściej wyszukiwanych za pomocą wyszukiwarki haseł. Okazuje się, że Polaków interesował w 2018 r. bitcoin. Niestety tylko jeden jego aspekt…


Jeśli ktoś spodziewał się tego, że naszych rodaków interesują technologiczne niuanse głównej kryptowaluty, patrząc na dane Google’a może poczuć spory zawód. Polaków interesowała bowiem głównie… cena bitcoina.

Ile kosztuje…

Motyw bitcoina pojawia się w rankingu wyszukiwanych zdań zaczynający się od “ile kosztuje…?”. TOP 10 tej kategorii prezentuje się w następujący sposób:

  1. Ile kosztuje przegląd samochodu?
  2. Ile kosztuje aparat na zęby?
  3. Ile kosztuje bitcoin?
  4. Ile kosztuje prawo jazdy?
  5. Ile kosztuje Netflix?
  6. Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu?
  7. Ile kosztuje szczepionka na odrę?
  8. Ile kosztuje nabicie klimy?
  9. Ile kosztuje nerka?
  10. Ile kosztuje korona czeska?

Jak więc widać prym wiodą raczej prozaiczne kwestie dotyczące przeglądu samochodu, a także sprawy zdrowotne związane z ortodoncją. Cena bitcoina była jednak trzecim najczęściej wyszukiwanym hasłem w tym roku. Z pewnością główna kryptowaluta swój dobry wynik zawdzięcza pękającej bańce z zeszłego roku. Za nią na liście znalazły się tak prozaiczne sprawy jak koszty wyrobienia prawa jazdy czy abonament Netlixa.

Trend globalny

Google Trends to narzędzie, która pozwala śledzić trendy wyszukiwania w przeglądarce. Niektórzy starają się także za pomocą niego przewidywać ruchy kursu na wykresie cenowym bitcoina.

Tymczasem przy niedawnych dużych spadkach liczba światowych wyszukiwań słowa kluczowego „bitcoin” osiągnęła poziomy, które były porównywalne do wyników rejestrowanych przy rozkręcającej się bańce z 2017 r. Oczywiście nie oznacza to, że obecny poziom na wykresie jest początkiem nowej spektakularnej hossy. Można jednak zauważyć, że zainteresowanie cyfrową walutą ponownie rośnie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here