Naga MarketsPod koniec marca informowaliśmy o zmianach jakie szykuje europejskim inwestorom regulator rynków finansowych ESMA. Nowe regulacje nie tylko drastycznie obniżają dźwignię finansową na instrumentach CFD, ale również całkowicie zakazują obrotu opcjami binarnymi. Tymczasem Google podejmuje własne działania mające na celu zwalczanie tych instrumentów. 


W połowie minionego roku donosiliśmy o zmianach jakie w swoim sklepie wprowadziło Apple. Od czerwca 2017 roku deweloperzy nie mogą dodawać do Apple Store aplikacji powiązanych z opcjami binarnymi. Na przestrzeni kilku miesięcy od wprowadzenia zmian w regulaminie AppStore ze sklepu zniknęły również już obecne tam aplikacje tradingowe. Podobny ruch wykonuje Google.

Ban na opcje binarne

Zabronione jest publikowanie aplikacji, które umożliwiają użytkownikom handel opcjami binarnymi. – czytamy w Centrum zasad dla programistów Google Play.

Najnowsze zmiany w regulaminie androidowego odpowiednika Apple Store są konsekwencją zakazu reklamowania opcji binarnych przez Google. W lutym amerykański gigant technologiczny został wezwany przez kanadyjskiego regulatora rynków finansowych do podjęcia działań zmierzających ku uniemożliwieniu reklamowania kryptowalut oraz opcji binarnych

Rzeczniczka Google twierdziła wówczas, że zgodnie z przyjętą przez spółkę polityką zakazane są reklamy wprowadzające w błąd i zapis ten jest egzekwowany. Wygląda jednak na to, że firma poważnie podeszła do próśb regulatora i zdecydowała, że przynajmniej smartfony wolne będą od opcji binarnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here