Naga MarketsW ubiegły weekend na swoim celowniku miałem Intel. Natomiast kilka świątecznych dni skłoniło mnie do zainteresowania się inną spółką opartą na nowoczesnej technologii. Google, bo o nim mowa zarabia praktycznie na wszystkim.

cool-google-backgrounds

Historia firmy Google Inc. Jest stosunkowo młoda. Sięga bowiem zaledwie 1995 roku kiedy to Larry Page i Sergey Brin spotykają się po raz pierwszy na Uniwersytecie Stanforda. Rok później ci dwaj studenci informatyki pracowali już wspólnie nad uczelnianą wyszukiwarką, która na początku działała pod nazwą BackRub. W 1997 roku została podjęta decyzja o zmianie nazwy wyszukiwarki. Google powstało od słowa googol, czyli liczby jeden z stoma zerami.
Google zostaje założone 4 września 1998 roku, a pierwsze biuro firmy mieści się w garażu. W grudniu tego samego roku wyszukiwarka została doceniona przez PC Magazine i umieszczona na liście 100 najważniejszych witryn 1998 roku. Kolejny rok to stopniowe zwiększanie zatrudnienia i coraz bardziej dynamiczny rozwój oraz zainteresowanie dużych inwestorów. W czerwcu 1999 roku Google otrzymało od Sequoia Capital i Kleiner Perkins 25 mln dolarów kapitału inwestycyjnego. W maju 2000 roku spółka stała się prawdziwie międzynarodową firmą. Wprowadzono pierwsze 10 wersji językowych domeny Google.com. W tym też roku spółka stała się największą wyszukiwarką na świecie. Nastąpiło to niecałe dwa lata po oficjalnym powstaniu firmy! Również w 2000 roku wystartował program AdWords, który jest ciągle jednym z ważniejszych obszarów działalności spółki.
W marcu 2001 roku wyszukiwarka Google działała już w 26 językach, a w lipcu została uruchomiona wyszukiwarka grafiki. Miesiąc później powstało pierwsze zagraniczne, mieszczące się w Tokio biuro spółki.
W lutym 2002 roku do sprzedaży trafiło pierwsze urządzenie Google, czyli Moduł Wyszukiwania Google, a we wrześniu został uruchomiony serwis Google News. Rok 2003 rozpoczął się od przejęcia firmy Pyra Labs, czyli twórców bloggera. W marcu została przejęta firma Applied Semantics, której technologia umożliwiała udoskonalenie usługi AdSense.2015.04.06 - GOOGLE_1600
W marcu 2004 roku firma przeniosła się do nowej siedziby. Pod nowym adresem pracowało wtedy ponad 800 osób. Mniej więcej w tym samym czasie została zaprezentowana usługa Google Local, która następnie została połączona z Google Maps. W kwietniu 2004 roku uruchomiono jedno z najważniejszych narzędzi Google, czyli Gmail, które do dzisiaj jest jednym z fundamentów działalności całej firmy.
18 sierpnia 2004 roku została przeprowadzona pierwsza oferta publiczna akcji Google na Wall Streat. Cena emisyjna wynosiła 85 USD.
W październiku 2004 swoje premiery miało kilka nowych narzędzi Google. Były to np. Google Desktop czy Google Scholar. Doszło też do przejęcia firmy Keyhole, która trudniła się tworzeniem cyfrowych map.

W tym miejscu zakończę część pierwszą dotyczącą internetowego giganta. Giganta, który w tym roku skończy 17 lat!

Źródło informacji:  www.google.com


W akcje firmy Intel możesz zainwestować za pośrednictwem brokera ACFX. Możesz również sam analizować amerykańskie spółki przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast z kontem rzeczywistym  możesz liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here