Naga MarketsGoogle i Deutsche Bank łączą siły na 10 lat, zamierzają razem zarobić 1mld euroGoogle oraz Deutsch Bank AG łączą swoje siły i formują długoterminową współpracę partnerską, w ramach której amerykański gigant technologiczny zapewni największemu niemieckiemu bankowi liczne usprawnienia związane z cloud computing.

  • Google będzie wspólnie z Deutsche Bank modernizować infrastrukturę IT niemieckiego banku.
  • Spółki będą dzielić się zyskami z nowych usług finansowych.
  • Współpraca ma przynieść 1 mld euro zwrotu z inwestycji.

Google i Deutsche Bank razem w cloud computing

Google oraz Deutsche Bank będą przez co najmniej 10 lat współpracować w ramach rozwoju działu cloud computing niemieckiego banku. Według szacunków Deutsche Bank, cała operacja ma przynieść ponad 1 mld euro zwrotu z inwestycji.

– Partnerstwo z Google Cloud napędzi naszą strategiczną transformację – podkreślił CEO Deutsche Bank, Christian Sewing we wspólnym oświadczeniu we wtorek.

Spółki zamierzają także współpracować na innych płaszczyznach rozwoju technologii i dzielić się uzyskanymi dochodami, a specjaliści obu firm będą współpracować w ramach projektu.

Niestety, zarówno Google, jak i Deutsche Bank odmówiły komentarza w sprawie płatności banku na rzecz technologicznego lidera. Nie podano także innych szczegółów dotyczących finansowania operacji oraz jakie potencjalne oszczędności dla banku ona wygeneruje.

Zobacz również: Trading mobilny: nowy cykl analiz z wykorzystaniem platformy Capital.com na smartfony

To partnerstwo wpisuje się w ostatnio zauważalny trend dużych modernizacji infrastruktury informatycznej europejskich banków, które zaczynają coraz bardziej ochoczo inwestować w branżę IT i szczególnie chmury danych.

Ze strony Google, kontrakt i długoterminowe partnerstwo jest sporym sukcesem. Jak do tej pory, jedynym dużym finansowym partnerem Alphabet Inc. był HSBC.

– Cieszymy się, ze strategicznego partnerstwa i szansy dla Google Cloud, która pozwoli pomóc Deutsche Bank i jego klientom w kształtowaniu przyszłości branży usług finansowych – stwierdził CEO Alphabet Sundar Pichai w komunikacie prasowym.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Kurs akcji Google

Google i Deutsche Bank łączą siły na 10 lat, zamierzają razem zarobić 1mld euro
Notowania akcji Class C spółki Alphabet Inc. na NASDAQ. Źródło: stooq.pl

Tymczasem akcje Alphabet Inc. Class C w trakcie poniedziałkowej sesji na NASDAQ wzrosły o 2,12% i zamknęły notowania na poziomie 1495,70 dol. Od dołka z 23 marca na 1056,62 dol., kurs akcji odbił w górę już o ponad 41%. Od 26 czerwca akcje znajdują się w silnym trendzie wzrostowym i od tego czasu zyskały ponad 10%.

Natomiast akcje Class A zakończyły poniedziałkową sesję na 1499,65 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here