Naga MarketsZ jednego z badań przeprowadzonych przez firmę Juniper Research wynika, że prawie 6 na 10 (57%) dużych korporacji aktywnie rozważa lub jest w trakcie wdrażania technologii blockchain. Wśród nich znaleźli się tacy magnaci branżowi jak Uber, Google, czy też Facebook.


Prawie 400 przedstawicieli kadry kierowniczej, menedżerów i IT odpowiedziało na badanie ankietowe dotyczące wykorzystania rozproszonego rejestru w przedsiębiorstwach; spośród firm, które osiągnęły etap PoC (Proof of Concept), dwie trzecie (66%) spodziewa się, że do końca 2018 r. blockchain zostanie zintegrowany z ich systemami.

W badaniu stwierdzono, że do przedsiębiorstw, które odniosłyby największe korzyści z blockchain, należą te, w których istnieje wysoka potrzeba wdrożenia:

  • przejrzystości i jasności działań
  • systemów przesyłania dużej ilości informacji
  • usprawnień w zakresie szybszych płatności

Juniper argumentował jednak, że chociaż świadomość istnienia technologii blockchain i korzyści z niej płynących drastycznie wzrosła w ciągu ostatnich 12-18 miesięcy, istniało niebezpieczeństwo, że przedsiębiorstwa będą starały się wdrożyć  łańcuch bez uprzedniego rozważenia alternatywnych opcji. Według autora badań dr Windsora Holdena: “W wielu przypadkach zmiana systemowa, a nie technologiczna, może być lepszym i tańszym rozwiązaniem niż rewolucja, która może potencjalnie powodować znaczne wewnętrzne i zewnętrzne zakłócenia”.

Badania wykazały, że przedsiębiorstwa mogły nie docenić skali wyzwania związanego z blockchainem. W odniesieniu do kwestii takich jak interoperacyjność, odsetek respondentów wyrażających obawy stopniowo wzrastał wraz z postępem firm w kierunku pełnego wdrożenia, podczas gdy znacznie wzrosły również obawy związane z odmową przyjęcia łańcucha bloków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here