Naga MarketsLogo GoogleCzy giganci z Doliny Krzemowej są zagrożeniem dla wolności i niezależności internetu? W ostatnim czasie mówi się o tym dość sporo. Wszystko to za sprawą postępowań administracyjnych, którym mogą już wkrótce podlegać niektóre ze spółek technologicznych. W gronie najbardziej zagrożonych znajduje się oczywiście Facebook, Alphabet (Google), Apple i Amazon, czy te spółki, które są największe, które kontrolują największą ilość danych i mają największe kapitały, żeby powiększać swoją działalność.


Google, Facebooka, Apple i Amazona czekają kolejne regulacje?

– W 2012 roku, gdy Facebook przejmował Instagram, to Instagram maił 30 mln użytkowników. Teraz ma powyżej miliarda. Oprócz samego Facebook, jest jeszcze jego własnością Whats App. To idealny przykład, ile danych tak naprawdę jest w rękach jednej grupy, jednej instytucji i jak można zarządzać tymi danymi, jak można je wykorzystywać. Nie można się dziwić, że amerykański urząd antymonopolowy zaczął się tym interesować – komentuje Łukasz Wardyn.

Analityk CMC Markets zwraca także uwagę, że krótkim terminie spodziewać moglibyśmy się nerwowości wśród inwestorów. W długim terminie, jeżeli dojdzie do jakichś regulacji…dodatkowe regulacje w działalności zawsze oznaczają mniejsze przychody, więcej kosztów.

Pogoda utopiła akcje spółki CCC

Przenosząc się na krajowe podwórko, w trakcie czwartkowego programu “Artyści Rynków” w Comparic24.tv omówiono także obecną sytuacją spółki obuwniczej CCC. Spoglądając na wykres zauważymy, że jeszcze 1 kwietnia br. cena akcji spółki oscylowała w okolicy 248 zł. W wyniku dynamicznej wyprzedaży, dziś notowania znajdują się już jednak zaledwie nieco powyżej 150 zł.

Akcje spółki CCC w okolicy 150 zł

– Działając, inwestując w spółki odzieżowe, w spółki obuwnicze takie jak CCC warto na pewno patrzeć na prognozy, ale nie prognozy analityków, a prognozy synoptyków, dlatego, że z ostatnio opublikowanego raportu za maj (…) wynika, że głównym winowajcą słabszego miesiąca była właśnie pogoda – komentuje Maciej Leśniorz z CMC Markets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs Euro (EUR) do dolara (USD) kontynuuje wzrosty, czy funt (GBP) pójdzie za euro?
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 11.06.2019 EUR/USD, USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here