Naga MarketsGoogle Cloud w praktyce - 10 przykładów zastosowania

Google Cloud Platform, jako zestaw nowoczesnych narzędzi, wciąż zyskuje na popularności użytkowników. Od indywidualnych właścicieli stron www, przez startupy, po korporacje – każdy może wybierać spośród niemal 200 usług. Zebraliśmy 9 przykładów dla zastosowania chmury. Sprawdź, które będą korzystne dla Ciebie.

1. Google Cloud jako pomoc w założeniu biznesu

Jeżeli tym, co powstrzymuje Cię przed przetestowaniem pomysłu na swoją aplikację, jest brak środków, Google Cloud może być rozwiązaniem dla Ciebie. Google oferuje nowym użytkownikom voucher na 300$ do wykorzystania przez rok (w przypadku współpracy z Partnerem Google – Fly On The Cloud voucher wynosi 500$). Środki pozwolą na postawienie pierwszych kroków w chmurze.

2. Bezpieczne przechowywanie zasobów

Przestrzeń serwerowa Google Cloud jest znana ze stawiania bezpieczeństwa na pierwszym planie. Zespół ponad 500 ekspertów dba o to, by dane, które przechowujesz w chmurze, nie dostały się w niepowołane ręce. Odpowiada za to m.in. wielokrotne, wielowymiarowe szyfrowanie. Dzięki temu możesz bezpiecznie magazynować dane swojej aplikacji w chmurze.

3. Machine learning

Gigant Google oferuje też szeroki zestaw narzędzi z zakresu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Wprowadzenie AI do aplikacji jest możliwe dzięki pomocy narzędzi takich, jak TensorFlow. Możesz też szybko weryfikować swoje dokumenty, korzystając z technologii Vision OCR, dostępnej dla ponad 200 języków.

Google Cloud w praktyce - 10 przykładów zastosowania 1

4. Migracje danych

Technologie dostępne w Google Cloud pozwalają na modernizację infrastruktury, włącznie z ponownym hostowaniem, a także zmianą platformy. Migracja aplikacji opartej na maszynie wirtualnej pozwala na optymalizowanie wydajności, skalowalności i bezpieczeństwa.

5. Tworzenie aplikacji natywnych w chmurze

Google Cloud pozwala też na uruchamianie i obsługę aplikacji natywnych dla chmury. Brak konieczności zarządzania infrastrukturą umożliwia skupienie się na rozwijaniu kodu, a technologia open source gwarantuje szybszy rozwój oprogramowania i większą elastyczność.

Google Cloud w praktyce - 10 przykładów zastosowania 2

6. Produkcja i dystrybucja treści

Globalna infrastruktura Google Cloud jest też wsparciem dla kreatywnych. Bezpieczne, wirtualne obszary robocze dają możliwość płynnej współpracy, a Google Workspace i Google Meet mogą stanowić podstawę zwiększenia produktywności dla członków zespołu rozsianych po całym świecie.

7. Ułatwienia dla edukacji

Pandemia COVID-19 zwiększyła znaczenie zdalnej pracy, ale również zdalnej edukacji. Google Cloud, oferując analitykę bezpieczeństwa, pozwala na zbudowanie skalowalnej infrastruktury dla instytucji edukacyjnych czy modernizowania aplikacji.

8. Wsparcie dla ochrony zdrowia

Usługi Google Cloud pomagają też w zapewnieniu skutecznej opieki zdrowotnej zupełnie zdalnie. Google Meet umożliwia tele-kontakt z pacjentami, a wykorzystywanie danych geograficznych udostępnia im wskazówki dotyczące kontaktu i dojazdu do placówki.

9. Rozwiązania dla bankowości

Szybkość Google Cloud daje możliwość obliczania i symulacji ryzyka na dużą skalę, co jest niezbędne w wydajnej bankowości. Contact Center oparty na AI umożliwia z kolei zapewnienie niedrogiej, a jednocześnie wydajnej obsługi klienta 24/7.

10. Upscaling oraz downscaling

Nie jest niczym trudnym dokupienie serwerów fizycznych lub miejsca w chmurze. Co jeśli jednak w danym okresie nie potrzebujemy tak dużej przestrzeni na nasze zasoby? Główną zaletą Google Cloud jest automatyczne dostosowywanie się do warunków naszej organizacji. Firma rozwija się i potrzeba więcej przestrzeni na dane? Stosowany jest upscaling. Jednakże, gdy zajdzie potrzeba zmniejszenia liczby zużywanej przestrzeni automatyczny downscaling sprawi, że będziemy jej zajmować znacznie mniej, dzięki czemu nie płacimy za nieużywane miejsce w chmurze.

Jeśli wyżej wymienione przykłady zachęciły Cię do sprawdzenia usługi Google Cloud Platform możesz rozpocząć bezpłatny test jednocześnie otrzymując już na start 500$ do wykorzystania w dowolny sposób na platformie GCP. W tym celu wystarczy wypełnić formularz na tej stronie https://flyonthecloud.com/pl/google-cloud-platform/

Artykuł partnera

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here