Naga MarketsGoogle Chrome promował fałszywe MetaMask. Atak phishingowy i utracone kryptowalutyW przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin przedsiębiorstwo zajmujące się bezpieczeństwem kryptowalutowym, CipherTrace, otrzymało wzmożoną liczbę zapytań oraz ostrzeżeń od społeczności cyfrowych aktywów dotyczących wykradzionych środków poprzez atak phishingowy wykorzystujący rozszerzenie dostępne w przeglądarce Google Chrome, podszywające się pod popularny portfel kryptowalutowy MetaMask.

  • Jak zauważa MetaMask, Google pozwala oszustom na kupno reklam i pozycjonowanie wysoko w wynikach wyszukiwarki, co szkodzi wizerunkowi firmy
  • Nieuczciwa wtyczka kierowała na stronę http://installmetamask.com/, która aktywna jest dopiero od końca listopada
  • W momencie publikacji artykułu witryna jest już niedostępna

Google Chrome i fałszywa wtyczka MetaMask

MetaMask to popularny portfel kryptowalutowy, którego oficjalna witryna to https://metamask.io/. Usługa posiada również swoje oficjalne rozszerzenie do Google Chrome, które zostało pobrane ponad milion razy i dostępne jest w tym miejscu. W sklepie z aplikacjami do przeglądarki pojawił się jednak również klon aplikacji, który kierował użytkowników do witryny installmetamask.com będąc typowym atakiem phishingowym. Nieuważni użytkownicy myśląc, że korzystają z oryginalnej usługi podawali swoje dane do logowania, przez co tracili środki przejmowane przez oszustów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane Whois dla witryny installmetamask.com pokazują, że została utworzona 26 listopada 2020 roku, a dwa dni później oficjalny profil MetaMask na Twitterze zwracał uwagę, że domena może być powiązana z próbami wyłudzenia środków. Jej właścicielom udało się jednak wysoko wypozycjonować ją w Google dzięki reklamom, czego dowodem jest między innymi wpis na Twitterze MetaMask:

W powyższym wpisie posiadacze portfela kryptowalutowego są zachęcani, aby korzystać z bezpośrednich linków do oryginalnej witryny, a korzystając z wyszukiwarki uważać na reklamy i oferty sponsorowane.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrezes UOKiK: tylko „mocny kaliber” sprawy skłoni nas do blokowania stron internetowych
Następny artykułMovie Games Mobile pozyskał 2,5 mln zł z emisji akcji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here