Naga MarketsBracia Tyler, Cameron WinklevossBracia Winklevoss w wywiadzie dla CNBC powiedzieli, że do 2021 roku, cyfrowa waluta znajdzie się w ofercie każdej z czterech spółek FANG (skrót od czterech spółek technologicznych Facebook, Amazon, Netflix, Google).

Rozmowa w wywiadzie toczyła się na temat kryptowaluty Facebooka o nazwie Libra, której uruchomienie w przyszłym roku zapowiedziało Stowarzyszenie o tej samej nazwie. Według braci Winklevoss, to tylko kwestia czasu zanim inni giganci technologiczni pójdą w ślady Facebooka.

“Przewidujemy, że w ciągu najbliższych dwóch lat, każda firma FANG będzie miała jakiś projekt związany ze sferą kryptograficzną” – powiedział Tyler Winklevoss.

Strach przed kryptowalutami

Libra jako protokół płatniczy nie został jeszcze uruchomiony, jednak organy regulacyjne już podniosły alarm, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie kilka źródeł zażądało od deweloperów wstrzymania projektu.

Obawy związane są z potencjałem Libry do ominięcia systemu bankowego, a to jak twierdzą zwolennicy kryptowalut powoduje, że instytucje bankowe zbytnio obawiają się utraty dochodów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Libra na giełdzie Gemini?

Chociaż wiele osób twierdzi, że Libra ni jest wcale kryptowalutą, bliźniacy zasugerowali nawet, że umożliwiliby handel Librą na ich giełdzie Gemini, gdyby ta była otwarta i nie podlegała nadmiernym ograniczeniom.
“….Będziemy poważnie oceniać Librę, gdyż mogą to być aktywa, które pewnego dnia bedą notowane na giełdzie. Jeśli będzie to otwarty protokół, to możliwe” – kontynuował Tyler.

Zobacz też: Opera na Androida wspiera Bitcoina i TRON wraz z tokenami TRC10

Na początku tego tygodnia Tom Lee, analityk i zwolennik Bitcoina, przedstawił podobną prognozę dotyczącą przyszłego zaangażowania gigantów technologicznych w przemysł cyfrowych walut:
“Fakt, że Facebook i prawdopodobnie inne firmy FANG zamierzają stworzyć swoje własne waluty cyfrowe jest potwierdzeniem idei, iż pieniądz cyfrowy zostanie na dobre” – powiedział dla CNBC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here