Naga MarketsW tym miesiącu główna para walutowa EUR/USD wielokrotnie nie zdołała utrzymać się poniżej poziomu 1,1550. Obecna korekta lub konsolidacja nie są wyjątkowe, dlatego ekonomiści z Rabobanku trzymają się poglądu, że w przyszłości EUR/USD spadnie w okolice 1,15. Tymczasem decydenci EBC pozostają gołębi, co ogranicza potencjał wzrostu euro powyżej 1,17, uważają ekonomiści ze Scotiabank. „Edek” nieznacznie spada w środę w okolice 1,1620.

  • Obecne spadki kursu dolara są korygujące, a „greenback” będzie rósł w średnim okresie
  • Członkowie EBC podkreślają swoje ostrożne stanowisko względem wytycznych politycznych
  • Na euro mogą także ciążyć zbliżające się u wybory prezydenckie we Francji i napięcia dotyczące praworządności między UE, a Polską i Węgrami
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs EUR/USD: ostrożny EBC ściągnie euro w dół w kierunku 1,15 – Rabobank

Uważamy, że obecne spadki kursu dolara są korygujące i nadal oczekujemy, że „greenback” będzie rósł w średnim okresie – napisano w raporcie.Podczas gdy ostatnia wyprzedaż euro sugeruje, że wspólna waluta być bardziej wrażliwa na jastrzębie wypowiedzi członków EBC w ramach przygotowań do nadchodzących posiedzeń banku centralnego, ostrożne stanowisko w polityce monetarnej sugeruje, że przestrzeń do skoordynowanego ożywienia kursu EUR jest nadal ograniczona.

W niedalekiej przyszłości na euro mogą ciążyć także zbliżające się przyszłym roku wybory prezydenckie we Francji i napięcia dotyczące praworządności między UE, a Polską i Węgrami. W związku z tym utrzymujemy naszą trzymiesięczną prognozę na poziomie 1,15 dla EUR/USD – podkreślono.

Kurs euro (EUR/USD): Przebicie powyżej oporu 1,1665 otworzy drogę do 1,17 – Scotiabank

Trwające odbicie na EUR/USD testuje obecnie kluczowy opór na poziomie 1,1665. Przebicie powyżej umożliwiłoby najpopularniejszej parze walutowej wzrost do 1,17. Jednak decydenci EBC pozostają gołębi, ograniczając potencjał wzrostu kursu euro, twierdzą ekonomiści ze Scotiabank.

Rehn i Villeroy z EBC przemawiali w tym miesiącu, a obaj decydenci wyższego szczebla powtórzyli gołębią perspektywę polityki EBC. Ultra-luźne podejście decydentów EBC daje niewielką pewność, że zwyżka euro znacznie przedłuży się w bliskiej i średniej perspektywie – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów przedłużająca się korekta na kursie EUR/USD ponownie testuje opór 1,1665, który jest kluczowy w określeniu, czy trwające odbicie EUR się przedłuży, czy zacznie wygasać.

Pchnięcie powyżej oporu 1,1665 spowoduje, że para EUR/USD dotrze w okolice 1,17, jednak gołębie stanowisko EBC powinno powstrzymać wzrosty powyżej tego poziomu – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wp akcje | akcje dom development | usd pln | tauron akcje kupno | akcje cd projekt | cena akcji pgnig | dom development akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here