Naga Markets1000px-Citi.svg

Czwartkowe głosowanie, a następnie decyzja Bank of England w sprawie wysokości stóp procentowych jest jednym z ważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w tym tygodniu. Ekonomiści Citi analizują prawdopodobne scenariusze czwartkowego posiedzenia BoE i stwierdzają, że umiarkowanie gołębi wydźwięk tego spotkania już jest odpowiednio wyceniony.


Citi przyznaje, że zdaniem zespołu ekonomistów Bank of England na swoim czwartkowym posiedzeniu pozostawi stopy na niezmienionym poziomie. Podział głosów za i przeciw podwyżce powinien okazać się identyczny jak podczas ostatniego głosowania, a samo GBP jest wystarczająco tanie, nawet gdyby BoE okazało się bardziej gołębie niż we wrześniu – stwierdza bank.

Bazowym scenariuszem pozostaje brak zmian w dotychczasowej polityce oraz przyznanie racji bytu niewielkiemu spowolnieniu. Nadal jednak prawdopodobne będzie zacieśnienie polityki w pierwszej połowie 2016 roku. [pullquote] Stwórz własny model quant z pomocą FxPro [/pullquote] Taki przebieg spotkania będzie mieć umiarkowanie pozytywny wydźwięk dla GBP, choć jak przyznaje Citi – model quant używany przez bank wskazuje na mocne niedowartościowanie funta.

W przypadku mocno gołębiego komunikatu ze strony BoE, próżno będzie kontynuować dyskusję o przyspieszeniu wzrostu CPI w pierwszym kwartale 2016 roku. Scenariusz z całą pewnością wywrze negatywny wpływ na GBP, choć zasięg potencjalnych spadków pozostaje raczej ograniczony.

W przypadku, gdyby na głosowaniu MPC zagościło więcej jastrzębi (8 do 1 i powyżej) mielibyśmy do czynienia z znaczną aprecjacją GBP szczególnie względem USD czy EUR.

Wsparcie na 1,51 jak na razie powstrzymuje podaż. Citi twierdzi, że umiarkowanie gołębi wydźwięk czwartkowego spotkania BoE już jest w cenie.
Wsparcie na 1,51 jak na razie powstrzymuje podaż. Citi twierdzi, że umiarkowanie gołębi wydźwięk czwartkowego spotkania BoE już jest w cenie.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNie dojdzie do połączenia browarów? – newsy z świata
Następny artykułEURUSD – wewnątrz formacji klina
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here