Naga MarketsKurs dolara rośnie, gdy gołębi przekaz Powella (Fed) rozczarowuje rynek obligacjiPrezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powtórzył wczoraj, że zamierza utrzymać luźną politykę monetarną. Nie dał jednak żadnego sygnału wskazującego, że Fed będzie próbował powstrzymać niedawny wzrost rentowności obligacji skarbowych. Osłabienie apetytu na ryzyko umacnia kurs dolara.

  • Wzrost rentowności obligacji przykuł uwagę szefa Fed
  • Wypowiedź Powella nie uspokoiła inwestorów
  • Dolara korzysta wyprzedaży ryzykownych aktywów

Akcje tracą, kurs dolara zyskuje

Wypowiedź Powella doprowadziła do wyprzedaży na rynku akcji. Indeks S&P 500 osunął się do poziomów z początku lutego. Zyskał natomiast dolar amerykański. Para walutowa EUR/USD pokonała poziom 1,2000.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odnosząc się do niedawnego wzrostu rentowności obligacji, Powell powiedział, że „było to czymś godnym uwagi i przykuło moją uwagę”.
– Obawiałbym się chaotycznych warunków na rynkach lub utrzymującego się zaostrzania warunków finansowych, które zagrażają osiągnięciu naszych celów – powiedział szef Fed.

– Dziś wciąż jesteśmy daleko od naszych celów maksymalnego zatrudnienia i średniej inflacji na poziomie 2 proc. – mówił Powell .

Niektórzy analitycy twierdzą, że jego ostatnie uwagi w niewielkim stopniu złagodziły obawy inwestorów dotyczące rosnących rentowności obligacji.

– Rynek szukał większej pewności, ale jej nie dostał – powiedział Krishna Guha, szef globalnej polityki i strategii banku centralnego w Evercore ISI. Dodał przy tym, że przedstawiciele Fed nie wydają się szczególnie zaniepokojeni obecnym poziomem rentowności. Te natomiast zarówno w ujęciu realnym, jak i nominalnym są znacznie wyższe niż dwa tygodnie temu,

Apetyt na ryzyko się osłabia, na czym korzysta kurs dolara. Wczoraj greenback zyskiwał wobec euro, co na parze walutowej walutowej EUR/USD zakończyło się największym jednodniowym spadkiem od marca 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, kurs euro pokonał 100-dniową średnią oraz okrągły poziom 1,2000. Dziś cena spada do nowego dołka i testuje obszar wsparcia przy 1,1930. Kolejny cel znajduje się ponad poziomem 1,1800.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kurs | notowania lotos | ropa wti | forex waluty w czasie rzeczywistym | funty | indeks s&p 500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here