Naga MarketsŚroda przynosi mieszany bilans dla dolara. Najsilniejszy jest funt. Co z kursem złotego, euro i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Podczas wczorajszych zeznań w Kongresie prezes FED wybrzmiał dość “gołębio”
  • Dzisiaj najsilniejszą walutą w zestawieniach G-10 jest funt, który zaczyna się już pozycjonować pod czwartkowe sygnały z Banku Anglii
  • EURUSD zaczął środowy handel od lekkiego spadku, który później został skorygowany dzięki lepszym danym PMI za czerwiec
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plKurs euro i dolara (EUR/USD) – próba stabilizacji

Środa przynosi mieszany bilans dla dolara, niezależnie od faktu, że podczas wczorajszych zeznań w Kongresie prezes FED wybrzmiał raczej “gołębio”. Powell dał do zrozumienia, że przy podejmowaniu decyzji będzie brał też pod uwagę sytuację na rynku pracy, a tutaj nadal wymagane są “szerokie i włączające” działania aktywizujące.

To nieco ograniczyło obawy przed wcześniejszym zwrotem w polityce przez FED, chociaż tak naprawdę wiele będzie zależeć od publikacji makro, jakie zobaczymy w lipcu. Rentowności 10-letnich obligacji pozostają nisko (poniżej 1,50 proc.), co daje wsparcie giełdowym indeksom na Wall Street (zwłaszcza technologicznemu Nasdaq) – powiedział analityk BOŚ.

Dzisiaj najsilniejszą walutą w zestawieniach G-10 jest funt, który zaczyna się już pozycjonować pod czwartkowe sygnały z Banku Anglii, które mogą dać “jastrzębie” zaskoczenie, niezależnie od obaw związanych z rozwojem sytuacji wokół Delta-Covid.

Stabilne pozostają waluty Antypodów, chociaż w Wellington w Nowej Zelandii władze zdecydowały o podniesieniu zagrożenia pandemicznego, a podobne kroki mogą mieć miejsce w australijskim Sydney. Nadal dobrze zachowuje się turecka lira, która została dodatkowo wsparta przez doniesienia jakoby Bank Turcji szykował rozwiązania mające stabilizować walutę – dodał.

Środa to dzień z szacunkowymi odczytami indeksów PMI. Te dla Francji i Niemiec wypadły lepiej od szacunków, co daje pole do pozytywnego zaskoczenia w zbiorczym odczycie dla całej strefy euro o godz. 10:00. Pozwoliło to na wymazanie porannych spadków EURUSD (jest on obecnie notowany przy 1,1930). Poza tym szacunki indeksów PMI poznamy dzisiaj jeszcze dla Wielkiej Brytanii (godz. 10:30), oraz USA (godz. 15:45). Czekają nas też wystąpienia przedstawicieli EBC i FED, oraz lokalnie decyzja Banku Czech (oczekuje się podwyżki stóp o 25 p.b.).

EURUSD zaczął środowy handel od lekkiego spadku, który później został skorygowany dzięki lepszym danym PMI za czerwiec. Tyle, że nie zmieniają one wiele – inwestorzy mają w pamięci “gołębie” opinie członków EBC z ostatnich dni. Tymczasem z FED sprawa nie jest taka prosta. Teoretycznie Powell też był wczoraj “gołębi”, ale rynek w sumie tego się spodziewał. Szansa na wybicie oporu EURUSD przy 1,1951 nie została jednak wykorzystana. A to mogłoby nas przesunąć w stronę testowania okolic 1,1985 – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here