Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,15 względem dolara przez gołębi FedOstrożny ton wystąpienia szefa Fed w środę spowodował, że akcje skorygowały ostatnie wzrosty, a dolar amerykański umocnił po ostatnich spadkach w stosunku do reszty walut. Analitycy w Danske Banku oczekują w najbliższym czasie para walutowa EUR/USD wzrośnie do poziomu 1,15, podczas gdy korona szwedzka (SEK) i norweska (NOK) powinny umocnić się w świetle obecnych perspektyw gospodarczych. Kurs EUR/USD zakończył się w piątek na poziomie 1,1255.

  • Fed podniesie stopy najwcześniej w 2022 r.
  • SEK i NOK powinny się umacniać
  • Fed utrzyma QE skupując aktywa „przynajmniej w obecnym tempie”

Kurs EUR/USD z celem na 1,15 w krótkim terminie – Danske Bank

Fed nie zmienił zakresu docelowego dla obecnych programów. Według „kropek” Fed nie oczekuje podniesienia stóp do 2022 r., co jest zgodne z obecnymi cenami rynkowymi. Gospodarka ma skurczyć się w tym roku o 6,5 proc., stopa bezrobocia skoczyć do 9,3 proc., a inflacyjny wskaźnik PCE zmaleć do 0,8 proc. – nie są to jakieś negatywne zaskoczenia, zwłaszcza, że FED jednocześnie widzi perspektywy wyraźniejszego odbicia w 2021 r.

Przewodniczący Powell powiedział podczas sesji pytań i odpowiedzi, że Fed „nawet nie myśli o podniesieniu stóp procentowych”, pomimo pewnych wczesnych pozytywnych sygnałów, że gospodarka osiągnęła najwyższy poziom recesji i rozpoczął się proces leczenia – napisano w raporcie.

Fed utrzyma QE skupując aktywa „przynajmniej w obecnym tempie ”. Oznacza to, że bank centralny będzie nadal kupował miesięcznie około 80 miliardów dolarów obligacji i 45 miliardów USD papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką.

To kolejny sygnał, że Fed nie jest bliski wyjścia z łatwej polityki. Bardzo interesującą rzeczą, która prawdopodobnie stanie się tematem rynkowym, było to, że prezes Powell powiedział, że „otwartym pytaniem” pozostaje kwestia, czy bank centralny wdroży tak zwaną kontrolę krzywej dochodowości. FOMC o tym rozwiązaniu będzie dyskutować na nadchodzących spotkaniach – dodano.

Skandynawskie waluty SEK i NOK powinny być w stanie dalej umacniać się w tym otoczeniu, podczas gdy oczekujemy wzrostu pary EUR/USD do poziomu 1,15 w krótkim okresie – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here