Naga MarketsDolar kontynuuje we wtorek wczorajszą słabość wspieraną “gołębimi” komentarzami ze strony FED. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Decydenci Fed powtarzają mantrę o “przejściowym” podbiciu inflacji i braku konieczności dyskusji o zacieśnieniu polityki monetarnej
  • Dzisiaj w czołówce zyskujących są waluty europejskie, korony skandynawskie, a także euro, oraz funt
  • W kalendarzu mamy kolejne wystąpienia członków FED, ale i też uwagę mogą przyciągnąć dane dotyczące indeksu zaufania konsumentów Conference Board
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – naruszenie oporu z lutego

Dolar kontynuuje we wtorek wczorajszą słabość wspieraną “gołębimi” komentarzami ze strony FED. Do cytowanej wczoraj po południu Lael Brainard z zarządu FED, dołączyli jeszcze George, Bostic, oraz nawet Bullard, którzy powtarzali mantrę o “przejściowym” podbiciu inflacji i braku konieczności dyskusji o zacieśnieniu polityki monetarnej.

Rentowności 10-letnich obligacji zjechały poniżej 1,60 proc., a rynki akcji notują wspinaczkę w górę. Korekcyjne odbicie notują też kryptowaluty, co generalnie podbija globalny risk-on – powiedział analityk BOŚ.

Dzisiaj w czołówce zyskujących są waluty europejskie, korony skandynawskie, a także euro, oraz funt. Scandies wspierają oczekiwania związane z polityką monetarną w kontekście publikacji makro (zwłaszcza ze Szwecji). Z kolei euro zignorowało nieco gorsze dane nt. PKB w Niemczech za I kwartał, koncentrując się na lepszych danych Ifo za maj (99,2 pkt.). Z kolei funt próbuje powracać do zwyżek wsparty przez komentarze prezesa Bailey’a dotyczące poprawy na rynku pracy.

Dzisiaj w kalendarzu mamy kolejne wystąpienia członków FED, ale i też uwagę mogą przyciągnąć dane dotyczące indeksu zaufania konsumentów Conference Board. Uwaga skupi się też na zachowaniu się rentowności obligacji (jesteśmy w newralgicznym obszarze poniżej 1,60 proc.), a także zachowaniu się Wall Street (kontrakty na S&P500 testują opór przy 4210 pkt.). Otwartym tematem pozostaje też dalsza kondycja rynku kryptowalut po tym, jak chińscy decydenci nieformalnie potwierdzili wcześniejsze przypuszczenia, że restrykcje mają związek z przygotowaniami pod cyfrowego juana – dodał.

Notowania eurodolara naruszyły dzisiaj rejon szczytu z lutego przy 1,2242 i tym razem udanie. Wsparciem dla wspólnej waluty są oczekiwania związane z ożywieniem w europejskich gospodarkach na co wskazują dane (dzisiejsze Ifo), chociaż ze strony EBC płynęły ostatnio sygnały o konieczności utrzymania akomodacyjnej polityki monetarnej.

Naruszenie 1,2242 otwiera drogę do marszu w stronę szczytów z grudnia ub.r. i stycznia b.r – odpowiednio 1,2272; 1,2309; 1,2348. Niemniej warto mieć na uwadze, że osiągnięcie tych poziomów będzie bardziej zasługą słabości dolara, a mniej siły euro – podsumował.

invest

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs btc | Dolar kanadyjski kurs | cena bitcoina wykres | pgnig akcje | akcje ten square games | analiza giełdowa | kurs dolara notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here