Naga MarketsLogo Goldman SachsGoldman Sachs Group Inc. w tym roku nieco bardziej optymistycznie patrzy na wzrosty zysków spółek z indeksu S&P 500. Jednocześnie analitycy podkreślają, że komentarze kierownictwa firm będą kluczowe dla oceny dalszych perspektyw. Podstawowa prognoza Goldmana dla zysku na akcję S&P 500 w 2020 r. wynosi 115 USD, w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami na poziomie 110 USD. Bank utrzymał prognozę na 2021 r. na poziomie 170 USD – 4% powyżej prognozowanego poziomu w 2019 r. – i oczekuje wyniku 188 USD na koniec 2022 r. S&P 500 kontynuuje wzrosty docierając w poniedziałek w okolice czerwcowego maksimum 3233 pkt.

  • W Stanach Zjednoczonych cały szereg firm nie przedstawił jeszcze skutków pandemii
  • Regulacje, infrastruktura i polityka handlowa są głównym zagrożeniem dla prognoz
  • Spore straty z sektorze energii i finansowym. Solidne wyniki spółek technologicznych
  • Wybory w USA w listopadzie prawdopodobnie stworzą dodatkową niepewność
  • Bank sugeruje zabezpieczenie przed potencjalnym opóźnieniem wyborów

Goldman: Komentarze zarządów spółek nabiorą szczególnego znaczenia w obliczu pandemii

Na Wall Streetznak Wall Street rozpoczyna się tydzień wyników, gdzie spółki podzielą się danymi o zyskach i przychodach za drugi kwartał 2020 roku. Dowiemy się zatem, jak duże piętno na wynikach odcisnął koronawirusowy kryzys.

Biorąc pod uwagę zwiększoną koncentrację inwestorów na prognozach zysków w 2021 i 2022 r., oczekujemy, że komentarze kierownictwa okażą się istotniejsze niż same wyniki – napisali stratedzy pod przewodnictwem Davida Kostina w notatce 10 lipca.

Akcje na całym świecie notowane są na poziomach zbliżonych do najwyższych od lutego, kładąc nacisk na to, czy prognozy zysków będą wspierać wzrosty napędzane przez banki centralne i wsparcie ze strony polityki fiskalnej. W Stanach Zjednoczonych cały szereg firm nie przedstawił jeszcze konkretnych skutków pandemii.

Źródło: Goldman Sachs

– Inwestorzy prawdopodobnie spojrzą pod powierzchnię zagregowanych wyników, aby lepiej zrozumieć wpływ shut-downu na dochody i określić jak szybko firmy mogą odzyskać zyski w miarę ponownego otwarcia gospodarek na całym świecie – napisał również Goldman.

Według analityków ogólne wyniki za drugi kwartał prawdopodobnie potwierdzą szerokie rozproszenie wśród sektorów. Strategowie spodziewają się sporych strat w sektorze energii, a także oczekują słabego kwartału po sektorze finansowym. Widzą bardziej solidną wydajność firm użyteczności publicznej i firm technologicznych.

Bank stwierdził, że ​​jego prognozy dotyczące zysków S&P 500 są poniżej konsensusu na 2020 r., ale powyżej na 2021 i 2022 r. Regulacje, infrastruktura i polityka handlowa są jednym z zagrożeń dla prognoz, twierdzą strategowie.

Goldman powtórzył, że wybory w USA w listopadzie prawdopodobnie stworzą dodatkową niepewność co do zarobków firm. Bank twierdzi, że propozycje podatkowe, które mogą zostać wprowadzone w życie w przypadku wygranej Joe Bidena, mogą obniżyć zyski na akcję firm w 2021 do 150 USD z obecnych szacunków na poziomie 170 USD.

W podsumowaniu strategowie stwierdzili, że duża ekspansja fiskalna może zapewnić dodatkowy wiatr w żagle dla zysków firm i wskazali na propozycje Bidena w tym zakresie. Goldman zasugerował także zabezpieczenie przed potencjalnym opóźnieniem wyborów.

S&P 500 najwyżej od czerwca. Indeks zmierza na szczyty?

Notowania indeksu S&P 500 wzrastają w nowym tygodniu o 1,3 procent ponownie docierając w rejon czerwcowego maksimum 3233 pkt. Przebicie tego oporu otworzy drogę do okrągłego poziomu 3300 pkt, a w konsekwencji do historycznego maksimum w okolicach oporu 3400 pkt. Wiele wskazuje na to, iż scenariusz wzrostowy będzie kontynuowany, choć istnieją takie ryzyka jak COVID-19, wojna handlowa czy przegrana Trumpa, które mogłyby doprowadzić do nagłej przeceny aktywów.

Sprawdź ofertę działającego od 1997 roku brokera CFD oraz Forex, który posiada klientów w 110 krajach na całym świecie. Dołącz do bazy 2,2 mln zadowolonych traderów i handluj na ponad 200 różnych instrumentach. Rozpocznij przygodę z Libertex już teraz.

Kurs SP500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs SP500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here