Naga MarketsLogo Goldman SachsGoldman Sachs Group Inc. w tym roku nieco bardziej optymistycznie patrzy na wzrosty zysków spółek z indeksu S&P 500. Jednocześnie analitycy podkreślają, że komentarze kierownictwa firm będą kluczowe dla oceny dalszych perspektyw. Podstawowa prognoza Goldmana dla zysku na akcję S&P 500 w 2020 r. wynosi 115 USD, w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami na poziomie 110 USD. Bank utrzymał prognozę na 2021 r. na poziomie 170 USD – 4% powyżej prognozowanego poziomu w 2019 r. – i oczekuje wyniku 188 USD na koniec 2022 r. S&P 500 kontynuuje wzrosty docierając w poniedziałek w okolice czerwcowego maksimum 3233 pkt.

  • W Stanach Zjednoczonych cały szereg firm nie przedstawił jeszcze skutków pandemii
  • Regulacje, infrastruktura i polityka handlowa są głównym zagrożeniem dla prognoz
  • Spore straty z sektorze energii i finansowym. Solidne wyniki spółek technologicznych
  • Wybory w USA w listopadzie prawdopodobnie stworzą dodatkową niepewność
  • Bank sugeruje zabezpieczenie przed potencjalnym opóźnieniem wyborów

Goldman: Komentarze zarządów spółek nabiorą szczególnego znaczenia w obliczu pandemii

Na Wall Streetznak Wall Street rozpoczyna się tydzień wyników, gdzie spółki podzielą się danymi o zyskach i przychodach za drugi kwartał 2020 roku. Dowiemy się zatem, jak duże piętno na wynikach odcisnął koronawirusowy kryzys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę zwiększoną koncentrację inwestorów na prognozach zysków w 2021 i 2022 r., oczekujemy, że komentarze kierownictwa okażą się istotniejsze niż same wyniki – napisali stratedzy pod przewodnictwem Davida Kostina w notatce 10 lipca.

Akcje na całym świecie notowane są na poziomach zbliżonych do najwyższych od lutego, kładąc nacisk na to, czy prognozy zysków będą wspierać wzrosty napędzane przez banki centralne i wsparcie ze strony polityki fiskalnej. W Stanach Zjednoczonych cały szereg firm nie przedstawił jeszcze konkretnych skutków pandemii.

Źródło: Goldman Sachs

– Inwestorzy prawdopodobnie spojrzą pod powierzchnię zagregowanych wyników, aby lepiej zrozumieć wpływ shut-downu na dochody i określić jak szybko firmy mogą odzyskać zyski w miarę ponownego otwarcia gospodarek na całym świecie – napisał również Goldman.

Według analityków ogólne wyniki za drugi kwartał prawdopodobnie potwierdzą szerokie rozproszenie wśród sektorów. Strategowie spodziewają się sporych strat w sektorze energii, a także oczekują słabego kwartału po sektorze finansowym. Widzą bardziej solidną wydajność firm użyteczności publicznej i firm technologicznych.

Bank stwierdził, że ​​jego prognozy dotyczące zysków S&P 500 są poniżej konsensusu na 2020 r., ale powyżej na 2021 i 2022 r. Regulacje, infrastruktura i polityka handlowa są jednym z zagrożeń dla prognoz, twierdzą strategowie.

Goldman powtórzył, że wybory w USA w listopadzie prawdopodobnie stworzą dodatkową niepewność co do zarobków firm. Bank twierdzi, że propozycje podatkowe, które mogą zostać wprowadzone w życie w przypadku wygranej Joe Bidena, mogą obniżyć zyski na akcję firm w 2021 do 150 USD z obecnych szacunków na poziomie 170 USD.

W podsumowaniu strategowie stwierdzili, że duża ekspansja fiskalna może zapewnić dodatkowy wiatr w żagle dla zysków firm i wskazali na propozycje Bidena w tym zakresie. Goldman zasugerował także zabezpieczenie przed potencjalnym opóźnieniem wyborów.

S&P 500 najwyżej od czerwca. Indeks zmierza na szczyty?

Notowania indeksu S&P 500 wzrastają w nowym tygodniu o 1,3 procent ponownie docierając w rejon czerwcowego maksimum 3233 pkt. Przebicie tego oporu otworzy drogę do okrągłego poziomu 3300 pkt, a w konsekwencji do historycznego maksimum w okolicach oporu 3400 pkt. Wiele wskazuje na to, iż scenariusz wzrostowy będzie kontynuowany, choć istnieją takie ryzyka jak COVID-19, wojna handlowa czy przegrana Trumpa, które mogłyby doprowadzić do nagłej przeceny aktywów.

Sprawdź ofertę działającego od 1997 roku brokera CFD oraz Forex, który posiada klientów w 110 krajach na całym świecie. Dołącz do bazy 2,2 mln zadowolonych traderów i handluj na ponad 200 różnych instrumentach. Rozpocznij przygodę z Libertex już teraz.

Kurs SP500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs SP500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here