Naga MarketsMimo fatalnych danych makroekonomicznych napływających z amerykańskiej gospodarki, na Wall Street panuje całkiem spory optymizm. Spoglądając na notowania najpopularniejszych indeksów giełdowych dostrzec można bowiem, że inwestorzy niezbyt przejęli się obecnym kryzysem i potencjalnymi skutkami jakie może on wywołać.

  • Wall Street odrabia marcowe spadki
  • Goldman Sachs zmienia zdanie
  • S&P500 jednak nie spadnie do 2400 pkt.

Amerykańskie indeksy odrabiają straty

Dow Jones Industrial Average będący drugim najstarszym indeksem akcji w Stanach Zjednoczonych wzrósł już od marcowego dołka o ponad 39% zmniejszając tym samym zasięg wcześniejszych spadków do zaledwie 14% z ponad 38%.

Te artykuły również Cię zainteresują
S&P 500, w skład którego wchodzi 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji, notowanych na New York Stock Exchange (NYSE) i NASDAQ wzrósł o niemal 39% zmniejszając tym samym zasięg wcześniejszych spadków do zaledwie 10% z ponad 35%.

Jeszcze więcej optymizmu widać na notowaniach Nasdaq będącego indeksem spółek technologicznych. Jego notowania wzrosły bowiem od marcowych dołków o ponad 44% zmniejszając tym samym zasięg wcześniejszych spadków do jedynie symbolicznego 1,83% z niemal 32%.

Drugiej fali wyprzedaży może nie być

Tak znaczne wzrosty na amerykańskich parkietach sprawiły, że Goldman Sachs Group Inc. postanowił zaktualizować swoje projekcje rezygnując w nich z spodziewanej jeszcze niedawno, drugiej fali wyprzedaży na światowych rynkach akcji.

Strategowie pod kierownictwem Davida Kostina wycofali swoje prognozy, w których wskazywali, że S&P 500 spadnie do poziomu 2400. Ich zdaniem potencjalne spadki (o ile takowe w ogóle się pojawią) dotrą maksymalnie do poziomu 2750 punktów. Nie wykluczają jednak, że amerykański benchmark może w pierwszej kolejności wzrosnąć nawet do 3200 punktów.

– Silne odbicie oznacza, że nasz poprzedni trzymiesięczny cel w wysokości 2 400 prawdopodobnie nie zostanie osiągnięty – napisano w nocie do inwestorów.

S&P 500

Mimo aktualizacji negatywnych prognoz na bardziej optymistyczne, strategowie utrzymali cel dla S&P 500, którego notowania mają na koniec roku osiągnąć poziom 3000 pkt.

Autor poleca:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGra Jujubee o tematyce COVID-19, słabo przyjęta przez graczy
Następny artykułKurs ropy naftowej to problem geopolityki, ospały popyt odbija
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here