Naga MarketsDeprecjacja dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej w połączeniu z inwestorami poszukującymi atrakcyjnych alternatyw może spowodować wzrost zarówno BTC, jak i złota. Goldman Sachs uważa, że za metal szlachetny będziemy płacili 2300 USD najpóźniej w 2022 r. A co z bitcoinem?

  • Goldman Sachs ponownie prognozuje kurs złota.
  • Pytanie, które nurtuje dziś fanów BTC, brzmi jednak: jaka przyszłość czeka kryptowaluty?

Goldman Sachs: złoto po 2300 USD

Goldman Sachs twierdzi, że cena złota wzrośnie o 20 proc., osiągając 2300 USD w 2022 r.

Przypomnijmy, że złoto osiągnęło nowy rekord cenowy 31 lipca – wyniósł on 2000 dolarów za uncję. Goldman Sachs uważa jednak, że ​​to nie koniec hossy i metal wciąż ma przed sobą długą drogę na kolejne szczyty. Według raportu cytowanego przez Bloomberga, bank uważa, że ​​cena złota wzrośnie do 2300 USD w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Wszystko z powodu obaw dot. sytuacji dolara amerykańskiego.

Analitycy z Goldman Sachs stwierdzili 28 lipca, że ​​„rekordowy poziom akumulacji długu” ze strony rządu USA i „rzeczywiste obawy dotyczące długowieczności dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej” wpłynęły na cenę złota. Obecnie żółty metal kosztuje 1 975 USD za uncję.

Co pomaga złotu, pomaga też BTC?

Goldman zauważa też, że środki podjęte przez rząd USA w celu złagodzenia wpływu kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią – na przykład programy stymulacyjne – mogą łatwo doprowadzić do wzrostu zadłużenia i obniżenia wartości waluty. Bank stwierdził, że takie warunki wpłyną na wzrost cen złota i srebra.

Jest jednak wiele innych alternatyw dla waluty fiducjarnej, które wyglądają nawet bardziej atrakcyjnie dla inwestorów niż złoto. Przykładowo portal Cointelegraph – i wielu innych ekspertów – twierdzi, że bitcoin (BTC) może być lepszym zabezpieczeniem przed inflacją niż złoto. Warto dodać, że od marca kryptowaluta ma silniejszą ujemną korelację z dolarem niż samo złoto. To byczy sygnał dla rynku BTC!

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here