Naga MarketsGoldman Sachs może zaoferować bardzo silny impuls wzrostowy dla rozwijającej się branży funduszy kryptowalutowych. Spółka rozważa możliwość oferowania opieki nad tego rodzaju inicjatywami, tak donoszą źródła z wewnątrz banku. Instytucja ma przechowywać instrumenty wartościowe w imieniu funduszy, co znacząco zmniejszy ryzyko dla klientów. Taki ruch pozwoli na zwiększenie zaufania do funduszy kryptowalutowych i całej branży.

Nie wiadomo, czy i kiedy plany wejdą w życie

Na razie trwają dyskusje nad wprowadzeniem do oferty tego rodzaju opieki. Nie jest znany również harmonogram wprowadzenia nowej usługi. Źródło tej rewelacji nie chciało ujawniać zbyt dużo szczegółów, żeby uniknąć ewentualnego rozpoznania.

Formalne wsparcie takiego giganta jak Goldman Sachs dostarczyłoby wiarygodnego wsparcia dla funduszy kryptowalutowych, dzięki czemu większa liczba inwestorów mogłaby się przekonać do tej klasy aktywów. Obecność opieki nad funduszami powierzanymi przez inwestorów mogłaby również zaowocować innymi rodzajami przedsięwzięć, na przykład rozbudowaną i zaufaną ofertą brokerską dla kryptowalut.

Opiekę nad funduszami kryptowalutowymi oferuje między innymi japoński gigant bankowy – Nomura Holdings. Nowe konsorcjum – Komainu – ma pomagać umocnić wiarygodność funduszy z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Co ciekawe, zaledwie wczoraj analitycy Goldman Sachs twierdzili, że Bitcoin znajduje się na równi pochyłej i czekają go już jedynie spadki – bez szans powrotu na historycznie wysokie poziomy.

Kryptowaluty w Goldmanie pod nowym przywództwem

„W odpowiedzi na zainteresowanie klientów różnego rodzaju cyfrowymi aktywami zaczęliśmy zastanawiać się, w jaki sposób moglibyśmy im pomóc. Jak na razie nie doszliśmy do dokładnych wniosków co do zakresu działań naszej oferty kryptowalutowej” – powiedział rzecznik spółki.

Goldman Sachs czyni jak na razie małe kroczki w branży kryptowalutowej, jest w tej kwestii dosyć ostrożny. Jak na razie klienci banku nie mają możliwości handlu cyfrowymi walutami. Wcześniej w tym roku Justin Schmidt został szefem działu cyfrowych aktywów.

Tuż przed ogłoszeniem wyników za drugi kwartał Goldman Sachs ogłosił, że David Solomon zostanie nowym dyrektorem generalnym spółki. W wywiadzie dla Bloomberga powiedział, że oferta banku musi ewoluować, nowy CEO znany jest również jako osoba zainteresowana kryptowalutami. Solomon przejmie stery po Blankfeinie w październiku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here