Naga Markets121016113023-goldman-sachs-101612-monsterAnalitycy Goldman Sachs w porannej nocie klienckiej omawiają powody stojące za brakiem rynkowego przekonania co do możliwości kontynuacji spadków na EUR/USD. Ich zdaniem bowiem, w przeciągu najbliższych tygodni cena powinna przebić okolice poziomu 1.05, który jak na razie skutecznie blokuje osunięcia.


Rachunek bieżący

Kursy walutowe podobnie jak inne ceny rynkowe wybiegają w przyszłość. Odzwierciedlają oczekiwania inwestorskie, biorąc pod uwagę między innymi poziom rachunku bieżącego. Obecność niewielkiej nadwyżki (lub deficytu) nie musi oznaczać jednak, że waluta automatycznie się umacnia (lub osłabia) – taki stan rzeczy został już bowiem wcześniej wyceniony. To co liczy się najbardziej to porównanie w stosunku do oczekiwań rynkowych – czy wynik okazał się silniejsze/słabszy od przewidywań.

Zdaniem analityków Goldman Sachs stabilna, delikatna nadwyżka na przełomie bieżącego i przyszłego roku nie zaszkodzi spadkom EUR.

Wzrost cen ropy

Bazowa inflacja w strefie euro osuwała się na długo przed krachem na rynku ropy, co było odzwierciedleniem reform strukturalnych oraz dużych luk produkcyjnych szczególnie w przypadku krajów peryferyjnych. Bazowa inflacja HICP utrzyma się najprawdopodobniej na podobnych poziomach przez kilka kolejnych miesięcy. Bardzo prawdopodobne, ż Europejski Bank Centralny znowu zacznie przywiązywać większą uwagę do inflacji bazowej, a nie głównego odczytu – w efekcie przełoży się to na osłabienie EUR/USD.

RR faworyzuje słabsze EUR/USD

EURUSDMonthly 03.06

EUR/USD w ostatnim czasie jest najzwyczajniej w świecie odzwierciedleniem zaskakujących danych na USD. W skrócie Goldman Sachs jest przekonany, że zakres handlowy 1.14-1.05 był obszarem, w którym dane wielokrotnie zaskakiwały i który przy stabilizacji informacji makro z USA zostanie wybity dołem.

Risk-reward przechyla się w stronę słabszego euro do dolara amerykańskiego – wszyscy oczekują bowiem, że kondycja gospodarki amerykańskiej będzie się regularnie poprawiała. W związku z tym Goldman Sachs przewiduje, że EUR/USD w przeciągu kolejnych 12 miesięcy znajdzie się na poziomie 0.95, a do końca 2016 na 0.80.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here