Naga Markets

Jak donosi New York Times, inwestycyjny gigant bankowy, Goldman Sachs wykorzysta własne pieniądze do handlu kontraktami terminowymi na BTC w imieniu swoich klientów. Mimo, że dokładna data rozpoczęcia handlu kryptowalutami nie jest jeszcze ustalona, to Rana Yared, dyrektor wykonawczy Goldman, powiedziała, że decyzja ta jest wynikiem rosnącej liczby zapytań klientów, które wskazywały na zainteresowanie posiadaniem bitcoina jako alternatywnego składnika aktywów.


Warto przypomnieć, że już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż Goldman Sachs zatrudnia pierwszego pracownika, który skupi się wyłącznie na cyfrowych walutach. Bank bada również możliwość stworzenia pierwszego Trading Desku dla Bitcoina. Justin Schimdt, bo o nim mowa to absolwent MIT, wcześniej pracował w Seven Eight Capital oraz Merryl Lynch, teraz dołączył do nowojorskiego banku jako wiceszef i dyrektor rynku aktywów cyfrowych w pionie papierów wartościowych firmy. Bedzie eksplorował jak głęboko może zaangażować się Goldman w powstającym rynku – potwierdziła rzeczniczka banku.

Szmidt będzie również badał możliwość utworzenia biura tradingowego, jeśli ten pomysł zostałby wdrożony, będzie to pierwszy bank z Wall Street, który to zrobi. Tak się składa, że Goldman już zajmuje się clearingiem na kontraktach bitcoin, dla kilku swoich klientów, podobnie jak największy konkurent Morgan Stanley.

Goldman Sachs: Kryptowaluty są bańką ale mogą być niezwykle przydatne

Informacja ta odzwierciedla rosnące zaangażowanie Goldmana na rynku kryptowalut, ponieważ prezes Lloyd Blankfein powiedział już wcześniej, że bank inwestycyjny rozlicza kontrakty futures na bitcoina dla swoich klientów.


Chcesz bezpiecznie przechowywać swoje BTC i ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNOŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułArctic [ATC], Torpol [TOR] – Gorące spółki dnia 4.05.2018
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: LPP – to już koniec korekty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here