Naga MarketsReputacja Goldman Sachs związana z niespełnionymi rekomendacjami nie zachęca do posłuchania dzisiejszych rad. Ale mimo to warto poznać zdanie analityków jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie.

Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, zbyt duży by upaść wydaje nową rekomendację. Tym razem, zdaniem specjalistów Goldman Sachs warto sprzedawać na krótko złoto. Bank przekonuje, że niepokój inwestorów związany z spowolnieniem gospodarczym i powrót do bezpieczniejszych aktywów (takich jak złoto) jest przesadny. 


Większość traderów stara się postępować przeciwnie do wskazań Goldman Sachs. Wczoraj udowadnialiśmy, że może to być dobry pomysł. Ale czy na pewno nie warto wierzyć rekomendacjom giganta?

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto od początku roku wzrosło już ponad 13%, głównie z powodu odnowionych obaw o kondycję Chin i ich wpływu na resztę świata. Obawy inwestorów o możliwą recesję w Stanach (importowaną z Chin) zwiększyły się, gdy pod koniec minionego roku Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe. Fatalny dla wielu rynków początek roku tylko napędzał popyt na bezpieczne złoto powodując ponad 9 dni nieprzerwanych wzrostów.

Wypróbuj handel złotem razem z FxPro – sprawdź warunki handlu.

To ewenement – oceniają komentatorzy – sprzedaż złota w tym momencie, gdy w tym źle rozpoczętym roku minęły zaledwie dwa miesiące, to delikatnie mówiąc nie jest dobry pomysł. Faktycznie, złoto niedawno przebiło lokalny szczyt z października 2015 roku, co daje możliwość kontynuacji wzrostów.

Eksperci Goldman tłumaczą: Obawy związane z Chinami, cenami ropy naftowej oraz możliwością wprowadzenia przez Fed negatywnych stóp procentowych są przesadzone. W naszej ocenie, złoto w tym momencie jest wyceniane sporo powyżej swojej realnej wartości i oczekujemy spadku cen kruszcu do okolic 1100 USD w przeciągu trzech miesięcy oraz do równego poziomu 1000 w okresie do dwunastu miesięcy.

XAUUSDDailySpoglądając na wykres można zauważyć mocną korektę na wykresie złota – pokrywającą się z powracającymi na rynek chińskimi inwestorami. Najwyraźniej coraz lepsze dane z Pekinu oraz spowodowany tym globalny wzrost apetytu na ryzyko negatywnie odbija się na wycenie złotego kruszcu. Goldman podpiera się wyliczeniami swojego modelu i bazując na twardych liczba zaleca sprzedaż złota. Posiadasz swoje zdanie na ten temat? Podziel się nim na naszym forum i podyskutujmy na temat cen metali szlachetnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Był juz taki jeden Darwin sie nazywał chyba nawet nie wiedział biedaczek ile bedzie mial wspólnego z gielda
    powo

  2. Mądry Żyd
    Goldzik na 1024 nizej nie zejdzie ropa ma teraz 2 spadki na h4 i ponizej obecnego min przełamie 25 i dopiero pojdzie gora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here