Naga MarketsGoldman Sachs z najlepszymi wynikami od lat. Zysk z tradingu w górę o 90%Goldman Sachs w pełni wykorzystał odbicie na rynku, wpierane przez politykę stymulującą stosowaną przez Rezerwę Federalną.

  • Wyjątkowa sytuacja na rynku, spowodowana pandemią, otworzyła drogę do wysokich zysków dla sektora usług finansowych.
  • Prezes Goldman Sachs zapowiedział, że firma będzie kontynuować swoją strategię.
  • Zysk przedsiębiorstwa wyniósł 2,42 miliarda dolarów.

Rekordowe wyniki banku inwestycyjnego

Przychody amerykańskiego banku inwestycyjnego z obrotu akcjami i obligacjami wzrosły o 93%, przewyższając oczekiwania analityków o około 2,5 miliarda dolarów, dobrze odzwierciedlając podobne zyski ogłoszone we wtorek przez JPMorgan i Citigroup.

Te artykuły również Cię zainteresują
Działania amerykańskiej Rezerwy Federalnej pozwoliły uniknąć całkowitego załamania rynku podczas pandemii, która uniemożliwiła pracę większości przedsiębiorstw.

Środki nadzwyczajne podjęte przez władze spowodowały, że firmy ścigały się w pozyskiwaniu źródeł finansowania, a największe od ponad dwudziestu lat kwartalne przyrosty akcji napędzały popyt na usługi transakcyjne.

Zawirowania, które obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach, tylko wzmacniają nasze zaangażowanie w strategię, którą przedstawiliśmy inwestorom na początku tego roku – powiedział David Solomon, prezes Goldman Sachs.

Zobacz również: Twitter ofiarą ataku hakerów. Akcje spółki tracą 6% przed czwartkową sesją

Przychody firmy z obrotu papierami wartościowymi wzrosły ponad dwukrotnie, do 4,24 miliarda dolarów, co stanowi najwyższy poziom od dziewięciu lat, podczas gdy dział equity osiągnął najlepszy wynik od 11 lat.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Cena akcji Goldman Sachs wzrosła w ciągu miesiąca o 5,13% do 216,90 dolarów 

Takie wyniki oznaczają, że przychody osiągnęły drugą co do wielkości wartość w historii, a dochód netto nieznacznie wzrósł w porównaniu z rokiem poprzednim, podaje Bloomberg. Zysk wyniósł 2,42 miliardów dolarów, czyli 6,26 dolara na akcję, w porównaniu z szacunkami analityków mówiącymi o 3,95 dolara na akcję.

Goldman poinformował także, że rezygnuje od przejmowania udziałów własnymi pieniędzmi i stara się zebrać więcej funduszy od klientów. Strategia ta może pomóc w ograniczeniu przesadnych posunięć, które zwiększają niestabilność wyników kwartalnych firmy.

Przychody z tytułu gwarantowania akcji i obligacji wzrosły ponad dwukrotnie do 2,05 miliardów dolarów, znacznie przekraczając średnie szacunki analityków wynoszące 1,3 miliarda dolarów. Opłaty z tytułu doradztwa w zakresie transakcji dla firm spadły o 11% do 686 milionów dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Goldman Sachs w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here