Naga MarketsW dzisiejszej rekomendacji handlowej analitycy Goldman Sachs biorą pod lupę dwie pary dolarowe – GBP/USD oraz AUD/USD. W obu przypadkach bank spodziewa się spadków w stosunku do USD.


GBP/USD – książkowe wybicie formacji klina

z90

Zdaniem Goldman Sachs akcja cenowa na funcie do dolara amerykańskiego do tej pory przypomina książkową realizację wybicia z klina. Kliny to często struktury korekcyjne, przebiegające w przeciwnym kierunku niż główny trend. W tym przykładzie wznoszący się klin był typowo podażową formacją i doprowadził do silnych osunięć.

Cele obliczane na podstawie wspomnianej formacji znajdują się w okolicach strefy 1.4989-1.4952 (dołki ze stycznia/lutego 2015). Jeżeli chodzi natomiast o wykresy długoterminowe, Goldman Sachs spodziewa się jeszcze głębszych osunięć poniżej 1.50.

Zeszłoroczny szczyt (1.7192) nie został osiągnięty z powodu nagromadzenia sporej ilości oporów w strefie 1.6750-1.7178 (zbiegających się ze sobą od 1996 roku). Obecnie rozważamy czy rynek będzie w stanie zejść wyraźnie niżej, do dolnych ograniczeń zakresu.

Trzy z ostatnich głównych cykli (1992, 2001 i 2009) realizowały się pomiędzy 1.4168 oraz 1.3503. Obecnie niezbędne będzie dodatkowe potwierdzenie – wiele wskazuje jednak na to, że GBP/USD może spaść silnie poniżej 1.50-1.48.

AUD/USD – niedźwiedzia flaga zapowiada kontynuację spadków?

AUDUSDDaily 11.03

W przypadku dolara australijskiego do amerykańskiego, Goldman Sachs interpretuje obecną akcję cenową jako tworzenie się formacji kontynuacji obecnego momentum. W ramach tego setupu analitycy banku spodziewają się przebicia poniżej podstawy formacji – dzięki temu notowania skierują się co najmniej w stronę docelowego poziomu 0.7450.

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stroniee FXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here