Naga MarketsStrategowie jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie Goldman Sachs Group Inc. faworyzują inwestowanie w akcje z sektora usług. W ich ocenie usługi w porównaniu do przemysłu produkującego są znacznie mniej podatne na konflikt wojny handlowej między USA, a Chinami.


Goldman preferuje akcje Amazona, Microsofta czy Berkshire Hathaway

Inwestorzy na całym świecie przypomnieli sobie w tym tygodniu o zawirowaniach rynkowych, jakie mogą wywołać napięcia między dwoma mocarstwami po tym, jak pojawiły się groźby Donalda Trumpa w stosunku do Chin. Prezydent USA chce podnieść taryfy na chińskie towary już jutro. Stany Zjednoczone i Chiny planują wznowić negocjacje handlowe zaledwie na kilka godzin przed planowanym wejściem w życie nowych ceł.

Eksperci zauważają, iż według ich statystyk dopóki trwa spór handlowy akcje spółek świadczących usługi będą w o wiele lepszej kondycji niż akcje producentów.

Fale pozytywnych jak i negatywnych negocjacji handlowych na linii USA-Chiny w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały bardziej dramatyczny wpływ na wyniki firm produkujących towary w porównaniu z firmami świadczącymi usługi – napisali w notatce strategowie Goldmana pod kierownictwem Davida Kostina.

W ramach indeksu S&P 500, analitycy Goldmana zaklasyfikowali 260 akcji jako usługi, w tym Microsoft Corp., Amazon.com Inc. czy Berkshire Hathaway Inc. Dodatkowo strategowie wskazali 240 firm jako producentów towarów, takich jak Apple Inc., Johnson & Johnson i Exxon Mobil Corp.

Firmy świadczące usługi korzystają z mniejszych kosztów nakładów zagranicznych, korzystnych perspektyw inflacji, lepszego wzrostu i stabilnych marż, a także lepszych bilansów – twierdzą strategowie Goldmana.

Zobacz również: Wojna handlowa nabiera tempa. Które kraje skorzystają? – komentują duże banki

W ich ocenie nawet jeśli spór handlowy zostanie ostatecznie rozwiązany, „szybszy wzrost sprzedaży i zysków oraz bardziej stabilne marże brutto powinny wspierać lepsze wyniki akcji z sektora usług”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here