Naga MarketsGoldman Sachs wierzy, że kurs dolara będzie spadał. Rekomenduje krótkie pozycjeOd lutego obserwujemy wysoką zmienność w kursie dolara. Pod koniec września doszło do lekkiej aprecjacji dolara, jednak zbliżające się wybory prezydenckie i realna możliwość wprowadzenia programu stymulującego doprowadziły do kolejnego osłabienia, które według Goldman Sachs potrwa przez najbliższe miesiące.

  • Joe Biden ma 60% szans na wygranie wyborów prezydenckich.
  • Szczepionka przeciw COVID-19 wchodzi w ostatnią fazę testów.
  • Goldman Sachs prognozuje, że indeks dolara spadnie do poziomów z 2018 roku.

Biden niekorzystny dla dolara

Kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden utrzymuje dwucyfrową przewagę nad Donaldem Trumpem. Urzędujący prezydent nie wykorzystał szansy do nadrobienia strat podczas pierwszej debaty prezydenckiej, a następnie zapowiedział, że nie weźmie udziału w drugiej, co skłania analityków ku przekonaniu, że nie wygra on wyborów.

Eksperci Goldman Sachs oceniają, że wygrana Joe Bidena doprowadzi do osłabienia amerykańskiej waluty. Szanse kandydata Demokratów są szacowane na 60%, co skłoniło bank do zarekomendowania swoim klientom zajęcia krótkich pozycji na dolarze.

Zobacz również: Pandemia do połowy 2021 r.? Jamie Dimon, prezes JPMorgan: Będziemy musieli z tym żyć

Ważnym elementem wpływającym na ryzyko w najbliższym czasie są kolejne testy szczepionek przeciwko COVID-19. Jeżeli zakończą się one powodzeniem to istnieje możliwość, że pierwsze szczepionki trafią do pacjentów już na początku 2021 roku.

Plus500

Kurs dolara zależny od koronawirusa?

Z całą pewnością istnieją istotne zagrożenia: jesteśmy najbardziej niepewni co do długości liczenia głosów (zwłaszcza w przypadku Senatu) oraz reakcji rynku finansowego na mobilizację elektoratu Demokratów.

Jednak duża różnica w obecnych sondażach zmniejsza ryzyko uzyskania opóźnionego wyniku wyborczego, a perspektywa przełomu w zakresie szczepionek w krótkim okresie może stanowić zabezpieczenie dla ryzykownych aktywów. – ocenia Zach Pandl, strateg walutowy w Goldman Sachs.

Pandl uważa, że dobre wieści od koncernów farmaceutycznych w połączeniu z porażką Trumpa popchnie indeks dolara do minimów z 2018 roku na poziomie 88,25. W poniedziałek indeks dolara pozostaje na niezmienionym poziomie 93,118.

Wykres przedstawiający zmianę wartości indeksu dolara w ciągu 3 ostatnich lat, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here