Naga Markets121016113023-goldman-sachs-101612-monsterWszystko wskazuje na to, że inwestorzy na rynkach akcyjnych w tym roku nic nie zarobią. Takiego zdania są analitycy Goldman Sachs, którzy wczorajszego wieczoru obniżyli swoją ocenę rynków akcyjnych do pozycji neutralne.


Dopóki nie ujrzymy systematycznego wzrostu zysków przedsiębiorstw, ich akcje nie wydają nam się już atrakcyjne. Szczególnie pod kątem relacji potencjalnego zysku do ponoszonego ryzyka – czytamy w wtorkowej aktualizacji portfela

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynki znacznie uspokoiły się od pierwszych miesięcy tego roku. Również zmniejszył się korelacja rynkowa pomiędzy papierami wartościowymi a cenami ropy naftowej. Akcje spośród wszystkich innych instrumentów czerpią z tych aspektów najmniej dobrego – stwierdza Christian Mueller-Glissmann, strateg inwestycyjny Goldman Sachs.

Analitycy banku już od jakiegoś czasu postępowali na światowych parkietach znacznie ostrożniej niż w podobnym okresie rok temu. Wszystko przez niezwykle słabe wyniki inwestycyjne denominowane w USD:

20160517_GS1Obecnie w portfelu inwestycyjnym banku coraz większą część stanowi wolna gotówka – środki nieulokowane w żaden instrument finansowy. A będzie jeszcze gorzej, analitycy oceniają, że wolnych środków pieniężnych będzie przybywać z każdym tygodniem w ciągu następnych trzech miesięcy podczas których Goldman Sachs będzie na nowo tworzył swój portfel inwestycyjny – już bez akcji. Bank jak na razie nie określił w jakich instrumentach ulokuje tę nadwyżkę gotówki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku GBPUSD, GBPJPY, USDCHF 18 maja 2016
Następny artykułO wykresach ani słowa… USD/CAD, AUD/USD, NZD/JPY
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here