Naga Markets


Logo Goldman SachsJeśli historia się powtórzy, to akcje amerykańskie mogą przynieść duże zyski w 2019 roku. Niektóre firmy mają większy potencjał, by osiągnąć lepsze wyniki niż inne, twierdzi Goldman Sachs Group Inc.


Amerykańska giełda z szansą na odbicie

Indeks giełdowy S&P500 zazwyczaj odbija się po spadku o 20 procent w ciągu kwartału, a historyczne wydarzenia w polityce i spadki z końca 2018 roku pokazują potencjał do wzrostu, napisali strategowie kierowani przez Davida Kostina w raporcie z 11 stycznia. Benchmark w USA znalazł się na krawędzi rynku niedźwiedzia pod koniec grudnia, zakończył 2018 roku spadkiem o 6,2 procent po ostatnich dwóch latach wzrostów. Oczekiwania co do pozytywnego wyniku rozmów handlowych i gołębiego komentarza urzędników Rezerwy Federalnej, sprawiły, że S&P 500 ruszył o ponad 10 procent od czasu, gdy w wigilię znalazł się on pod dużą presją sprzedających. Goldman co prawda widzi potencjał dla dużych zysków, ale jest stosunkowo ostrożny, a stratedzy kierowani przez Kostina w zeszłym tygodniu doradzali inwestorom, aby zwiększyli swoje zasoby gotówkowe.

Giełda na przestrzeni lat
Źródło: Bloomberg

Jakie akcje wybrać?

Firmy o wysokich i stabilnych marżach brutto byłyby jednym z kandydatów do rozważenia, ponieważ firmy o stabilnej pozycji rynkowej mogą być w stanie lepiej przystosować się do rosnących kosztów produkcji, napisali w raporcie z 11 stycznia. Do takich firm należą na przykład National Instruments Corp., Waters Corp. Prognozy dotyczące zwiększenia marży o 50 punktów bazowych rocznie byłyby również atrakcyjne, jak mówi raport. Takie firmy są rzadkie ze względu na późną dynamikę, ale obejmowałyby Netflix Inc., TripAdvisor Inc., Expedia Group Inc. i Chipotle Mexican Grill Inc. Akcje wysokiej jakości byłyby również dobre, według strategów,mają one potencjalnie lepszy zwrot z kapitału własnego w porównaniu z S&P500, cechując się one niskim ryzykiem przeceny oraz stabilnymi bilansami. Alphabet Inc., Comcast Corp., PepsiCo Inc., Halliburton Co., BlackRock Inc. i Wells Fargo Corp. spełniają te warunki. Goldman zwrócił również uwagę na akcje wrażliwe na wojnę handlową między USA a Chinami takie jak np. Micron Technology Inc.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here