Naga MarketsAnalitycy Goldman Sachs w dzisiejszej nocie skierowanej do klientów przyglądają się uważniej dwóm parom walutowym – USD/JPY oraz EUR/USD. Jeżeli jesteś ciekawy jak zdaniem banku kształtuje się sytuacja techniczna na wspomnianych walorach, to koniecznie zapoznaj się z treścią rekomendacji.


USD/JPY ponownie pod 124.73

b63

Notowania USD/JPY ponownie znalazły się pod ostatnim poziomem zwrotnym na wysokości 1214.73– to właśnie na tej wysokości schodzą się aż cztery różne wieloletnie poziomy docelowe. Strefa pomiędzy 123.39-124.95 zawiera w sobie zasięg formacji spadkowego klina uformowanego na szczytach z lipca 2007, rozszerzenie 261.8% z dołków listopad 2011 oraz zasięg wybicia z trójkąta, który rozrysował się w połowie maja 2015.

Jeżeli cenie uda się pokonać wspomniany poziom, zamknąć nad nim i skutecznie przetestować, go od góry, wtedy będzie to dla rynku wyraźny znak, że przed USD/JPY dalsze wzrosty. Dopóki jednak znajdujemy się poniżej 124.73 ciężko szukać jakichkolwiek istotnych sygnałów.

EUR/USD – korekcyjne tendencje

b62

Euro do dolara amerykańskiego porusza się ostatnio w bardzo dziwnym stylu, jest to jednak charakterystyczne dla sekwencji korekcyjnych. Najważniejsze jest jednak to, że cenie dwukrotnie nie udało się pokonać linii trendu spadkowego z lipca 2014 (obecnie na 1.1417). Linię trendu można więc uznać za istotne wsparcie, które będzie trzymało cenę w ryzach.

Wybicie w górę zwiększy szanse na zdecydowanie szerszą korektę. Zasięg korekty ABC wyznaczanej od marcowego dołka oraz 38.2% zniesienia z maja 2014 schodzą się w okolicach 1.1812-1.1829 i właśnie tam dojść mogłaby ewentualna korekta. Goldman Sachs rekomenduje jednak grę na spadki i trzymanie się głównego, szerokiego trendu.

Więcej bieżących informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here