Naga MarketsGoldman-SachsWe wtorkowej rekomendacji rynkowej analitycy Goldman Sachs skupiają się na dwóch parach walutowych – USD/CAD oraz USD/JPY. W przypadku pierwszej podtrzymują prognozę tyczącą się dalszych wzrostów, natomiast na drugiej zwracają uwagę na wybicie z formacji trójkąta.


USD/CAD – trend wzrostowy utrzymany

Dolar amerykański do kanadyjskiego testował i utrzymał linię trendu wzrostowego z 19 września 2014 na 1.1958. W zeszłą środę na wykresie pojawił się młot wskazujący na wyczerpanie siły korekty, co pozwoliło na silniejszy ruch popytowy. Poziom był wspierany przez 389.2% zniesienia rajdu lipcowo-marcowego na 1.992. Momentum w końcu się stabilizuje.

Q6

Wszystko wskazuje na to, że korekta zbliża się do końca i następne cele znajdują się już jedynie na górze. Inwestorzy powinni skupić się na poziomie 1.2285 (100-dniowa średnia ruchoma oraz 38.2% zniesienia z 18 marca). W dłuższej perspektywie osiągalny wydaje się również pziom 1.2495.

Z perspektywy fal Elliotta, wykres wygląda jednak nadal jak pierwsze fazy korekcyjne. Zakres pomiędzy 1.20-1.28 powinien być rozgrywany na odbicia zanim pojawi się kolejny, wyraźniejszy sygnał.

USD/JPY – wybicie z kolejnej konsolidacji

W przypadku USD/JPY Goldman Sachs zwraca uwagę na wybicie górą z kolejnej trójkątnej konsolidacji. Wewnątrz trójkąta zauważyć można schemat ABCDE – w związku z tym rynek powinien być gotowy do ponownej aktywacji trendu wzrostowego.

Q5

Pierwszy z celów to 61.8% zniesienia marcowych spadków na 120.62. Później kierujemy się w stronę zakresu 121.85-122.04. Od strony klasycznej analizy technicznej wysokość trójkąta odmierzona od punktu wybicia pozwala odmierzyć potencjalny zasięg ruchu wzrostowego w okolice 123.24.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here