Naga MarketsKolejna rekomendacja w związku z FOMC. Tym razem wypowiada się Goldman Sachs. Wiele banków skłania się ku temu, iż stopy procentowe zostaną utrzymane na obecnym poziomie, a najbliższa podwyżka będzie miała miejsce dopiero w grudniu. Tego samego zdania jest Goldman Sachs, a więcej na ten temat przeczytasz w poniższym tekście


 

Oczekujemy, że dzisiejsze spotkanie FOMC będzie miało jakże przewidywany wynik, a ryzyko zostanie przesunięte na gołębią stronę… Przyjmujemy prognozę, zgodnie z którą najbliższa podwyżka stóp procentowych będzie miała miejsce w grudniu, tak też było mówione an czerwcowym posiedzeniu FOMC, a wydaje się to być w dużej mierze pomysłem samej Janet Yellen. Ostatnie wydarzenia jakie miały miejsce na rynku jeszcze bardziej wzmacniają nasze przekonanie, że w tym tygodniu jest jeszcze zbyt wcześnie na podwyżkę stóp.

Do czasu dzisiejszego spotkania. Biorąc pod uwagę nasze dość gołębie oczekiwania odnośnie FOMC w tym tygodniu, analizujemy reakcję USD w stosunku do walut grupy G10 w obliczu posiedzeń FOMC od marca tego roku, gdzie marzec i czerwiec dostarczały na rynek gołębie niespodzianki.

Odkryliśmy, że euro znajduje się wśród najbardziej wrażliwych na impulsy (gołębie) walut po spotkaniach Fedu. Pozostałe 4 z 5-ciu głównych europejskich walut są ogólnie bardziej doczepione do EUR. Waluty towarowe były nieco mniej wrażliwe, a najmniej wrażliwy pozostawał japoński jen.

To sugeruje, że EUR oraz inne europejskie waluty będą najlepsze do grania na długo w stosunku do USD, gdy oczywiście wystąpi gołębia zaskoczenie. Zarówno poziom jak i tempo aprecjacji dolara jest mniejsze (i EUR/USD zwyżkuje) w chwili obecnej, na pewno w porównaniu do FOMC z marca, co może oznaczać mniejszą reakcję niż ta, która miała miejsce wcześniej w tym roku. Tak jak wskazujemy poniżej, biorąc pod uwagę siłę korelacji pomiędzy euro i innymi ryzykownymi aktywami, istnieją powody by sądzić, iż wrażliwość tych walut może być tym razem inna.

źródło: www.efxnews.com
źródło: www.efxnews.com

Poza dzisiejszym spotkaniem, wierzymy w kontynuację silnego postępu amerykańskiej gospodarki oraz zmniejszenia zastoju na rynku pracy,  co poskutkuje cyklem dokręcania, który udowodni, iż wycena rynku okaże się zbyt gołębia. Nadal spodziewamy się silnych wzrostów dolara amerykańskiego w stosunku do innych walut, głównie do euro i jena. Nawet gdyby gołębi ton Fedu doprowadził do wyprzedaży dolara, sądzimy że euro i jen będą tracić w stosunku do tej waluty, a to za sprawą ECB i BoJ, które podejmą dodatkowe kroki w sprawie luzowania, w nadchodzących miesiącach.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.

Bądź z nami o 20:00 i śledź Rynki na Żywo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here