Naga MarketsW momencie gdy notowania Bitcoina osuwają się ze swoich rekordowych maksimów poniżej okrągłego pułapu $7 tysięcy, nad wyraz pozytywna projekcja rynku i to autorstwa analityków Goldman Sachs mogła okazać się niemałym zaskoczeniem. Główny analityk techniczny instytucji twierdzi jednak, że fale Elliotta wyraźnie wskazują na poziom $8 tysięcy dolarów w najbliższej perspektywie.


Jafari: „Istnieje potencjał byczego impulsu”

W najnowszej nocie skierowanej do klientów, Sheba Jafari z Goldman Sachs twierdzi, że „Bitcoin pokonał punkt równowagi mierzony od lipcowych dołków tuż nad 6 tysiącami USD. To wybicie sugeruje istnieje potencjału byczego impulsu, który mógłby dosięgnąć strefy 7941 USD. Jest to minimalny target dla trójki w pięciofalowym układzie, po którego osiągnięciu nastąpić powinna konsolidacja”.

Typowa czwarta fala zazwyczaj utrzymuje się w okolicach 23,6% zniesienia i nie powinna rozszerzać się mocniej niż w kierunku 38,2% zniesienia. Źródło: Goldman Sachs.

O potencjalnej szansy ruchu Bitcoina w kierunku $8 tysięcy pisał również Adam Rak z Comparic.pl, opierając swoje prognozy na mierzeniach Fibonacciego i dywergencji pomiędzy ceną a wskaźnikiem RSI.

W odczuciu Marcina Wenusa, wiceprezesa Fundacji FxCuffs, w tym momencie bardziej prawdopodobna jest korekta, w kierunku 6500 USD (tam gdzie przebiega 23,6% zniesienia Fibonacciego). Aby wzrosty na BTC/USD mogły być kontynuowane niezbędne będzie pokonanie oporu, który wyraźnie rozrysował się tysiąc dolarów wyżej, na poziomie 7500.00.

BTC/USD D1 – wykres od TradingView

Dla porównania warto zapoznać się również z najnowszą analizą wideo autorstwa Prezesa, która dostępna jest już na Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here