Naga Marketsgoldman-sachs-logo23 czerwca zbliża się wielkimi krokami – to wówczas Brytyjczycy zadecydują o swoim być lub nie być w Unii Europejskiej. Z dużym niepokojem na brytyjskie referendum patrzą również inwestorzy. Z kolei analitycy Goldman Sachs zdradzają swoje typy pozycji…


Wraz z kolejnymi sesjami przybliżającymi nas do brytyjskiego referendum rośnie nerwowość na parach powiązanych z funtem. Wszyscy śledzą pozycjonowanie się rynku przed datą referendum by wywnioskować potencjalną reakcję rynku na różne scenariusze.

Te artykuły również Cię zainteresują
A te mogą być tylko dwa: albo Wielka Brytania pozostanie w Unii, albo Brytyjczycy zadecydują o secesji. Jeśli większość zagłosuje na Bremain (pozostanie w UE) wtedy spełni się jeden ze wcześniejszych scenariuszy Goldman Sachs czyli silna deprecjacja EUR/GBP w pobliże poziomu 0,70.

Stwórz własny model quant i handluj automatycznie – sprawdź ofertę FxPro

Gdyby jednak doszło do Brexitu, wtedy funt szterling może gwałtownie stracić na wartości. Prognozy banku mówią nawet o spadku wyceny GBP nawet o 10% w stosunku do pozostałych walut G10. Oberwie się również EUR/USD, które powinno spaść o około 4%.

Tym z klientów banku, którzy chcą handlować GBP przed referendum Goldman Sachs zaleca sprzedaż GBP/USD, GBP/CHF oraz EUR/CHF. Zdaniem analityków banku warto również zainteresować się kupnem EUR/GBP, ponieważ to wspólna waluta straci mniej na odłączeniu się Wielkiej Brytanii od reszty Kontynentu.

Pomimo silnego trendu spadkowego, EUR/CHF może zyskać na secesji Wielkiej Brytanii i UE.
Pomimo silnego trendu spadkowego, EUR/CHF może zyskać na secesji Wielkiej Brytanii i UE.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here