Naga MarketsCena Bitcoina osunęła się na przestrzeni ostatnich dni o niespełna 1250 USD, co stanowiło nieco ponad 10%. Zdaniem banku inwestycyjnego Goldman Sachs, to świetna okazja, by kupić najstarszą z walut wirtualnych po okazyjnej cenie.


Cena BTC wzrośnie do 13 971 USD

W notatce analityka, której część została opublikowana na Twitterze przez Su Zhu, prezesa Three Arrows Capital, bank wskazuje, że jego krótkoterminowym celem dla notowań Bitcoina (BTC) jest rejon 13 971 USD i że inwestorzy powinni rozważyć zakup na wszelkich spadkach w obecnym scenariuszu.

Z analizy banku wynika, że w oparciu o fale Elliotta, cena BTC napotka wkrótce na wsparcie w wysokości 11 094 USD. Odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast doprowadzić do wzrostu ceny najstarszej z walut wirtualnych do 12.916 USD, a następnie 13.971 USD.

Należy jednak zauważyć, że ceny wykorzystane do analizy nie obejmują cen weekendowych i pochodzą prawdopodobnie z danych rynkowych dotyczących kontraktów terminowych.

Warto także przypomnieć, że mimo byczego nastawienia analityków, Goldman Sachs prawdopodobnie sam nie zainwestuje w BTC. Już na początku maja br. Martin Chavez, globalny współprzewodniczący działu papierów wartościowych w Goldmanie powiedział bowiem, że nie powinniśmy oczekiwać, iż bank inwestycyjny bardziej zaangażuje się w krypto, dopóki nie będzie posiadał solidnego wsparcia rządu USA. Kierownictwo Goldman Sachs wierzy w przyszłość kryptowalut, ale skłaniają się bardziej ku tzw. „stablecoinom” niż ku Bitcoinowi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBinance wypuszcza desktopową wersję swojego portfela
Następny artykułRekordowa produkcja pszenicy w Argentynie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here