Naga Markets



Oglądanie Netflixa w domuGoldman Sachs i Raymond James ograniczyły swoje 12-miesięczne prognozy dla akcji Netflixa z obawy, że rosnące stopy procentowe zjedzą wycenę spółki zapewniającej rozrywkę w Internecie, która we wtorek po dzwonku informującym o starcie sesji giełdowej w USA podzieli się wynikami kwartalnymi.


Prognozy dobre, jednak po spadkowej korekcie

Goldman w poniedziałek przedstawił bycze prognozy odnośnie raportu okresowego Netflixa, ale obniżył swój “12-miesięczny cel cenowy z 470 dolarów do 430 dolarów, aby odzwierciedlić spadek udziału w porównaniu do innych internetowych multipleksów”. Raymond James obniżył również swoje oczekiwania co do akcji Netflix do 400 dolarów za akcję z 445 dolarów za akcję mówiąc, że wzrost spółki będzie powolny, ponieważ stopy procentowe nadal będą rosły.

Akcje Netflix spadły w zeszłym tygodniu o 6,1 proc. w obliczu szerszej sprzedaży na rynku w związku z obawami o wzrost stóp, eskalację napięć w handlu i zaostrzenie polityki pieniężnej. Akcje spadły o 0,5 proc. Na poniedziałkowym otwarciu spółka traci natomiast niemal 2% i testuje okolic 330 dolarów za akcję.

Netflix wykres 15.10
Prognozy poszczególnych instytucji dla akcji Netflixa w przeciągu 12 miesięcy

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz również: Człowiek, który zarobił $2 miliardy na akcjach Netflix

 “Obniżyliśmy naszą cenę docelową o 10% do 400 dolarów, aby odzwierciedlić rosnące otoczenie stóp procentowych” – powiedział w poniedziałek analityk Raymond James, Justin Patterson w nocie analitycznej. Patterson stwierdził jednocześnie, że  Raymond James pozostaje byczo nastawiony, wcześniejsze prognozy były jednak zbyt optymistyczne.

Citigroup w piątek wezwał inwestorów do skupu akcji Netflix na miesięcznych dołkach, sugerując, że poziom 315 dolarów z minionego tygodnia był świetną okazją do odbicia. “Uważamy, że niedawna wyprzedaż to okazja do zwiększenia zaangażowania w NFLX” – komentowało Citi, które ustaliło własną cenę docelową dla Netflixa na poziomie 375 dolarów.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here