TMS


Oglądanie Netflixa w domuGoldman Sachs i Raymond James ograniczyły swoje 12-miesięczne prognozy dla akcji Netflixa z obawy, że rosnące stopy procentowe zjedzą wycenę spółki zapewniającej rozrywkę w Internecie, która we wtorek po dzwonku informującym o starcie sesji giełdowej w USA podzieli się wynikami kwartalnymi.


Prognozy dobre, jednak po spadkowej korekcie

Goldman w poniedziałek przedstawił bycze prognozy odnośnie raportu okresowego Netflixa, ale obniżył swój “12-miesięczny cel cenowy z 470 dolarów do 430 dolarów, aby odzwierciedlić spadek udziału w porównaniu do innych internetowych multipleksów”. Raymond James obniżył również swoje oczekiwania co do akcji Netflix do 400 dolarów za akcję z 445 dolarów za akcję mówiąc, że wzrost spółki będzie powolny, ponieważ stopy procentowe nadal będą rosły.

Akcje Netflix spadły w zeszłym tygodniu o 6,1 proc. w obliczu szerszej sprzedaży na rynku w związku z obawami o wzrost stóp, eskalację napięć w handlu i zaostrzenie polityki pieniężnej. Akcje spadły o 0,5 proc. Na poniedziałkowym otwarciu spółka traci natomiast niemal 2% i testuje okolic 330 dolarów za akcję.

Netflix wykres 15.10
Prognozy poszczególnych instytucji dla akcji Netflixa w przeciągu 12 miesięcy

Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: Człowiek, który zarobił $2 miliardy na akcjach Netflix

 “Obniżyliśmy naszą cenę docelową o 10% do 400 dolarów, aby odzwierciedlić rosnące otoczenie stóp procentowych” – powiedział w poniedziałek analityk Raymond James, Justin Patterson w nocie analitycznej. Patterson stwierdził jednocześnie, że  Raymond James pozostaje byczo nastawiony, wcześniejsze prognozy były jednak zbyt optymistyczne.

Citigroup w piątek wezwał inwestorów do skupu akcji Netflix na miesięcznych dołkach, sugerując, że poziom 315 dolarów z minionego tygodnia był świetną okazją do odbicia. “Uważamy, że niedawna wyprzedaż to okazja do zwiększenia zaangażowania w NFLX” – komentowało Citi, które ustaliło własną cenę docelową dla Netflixa na poziomie 375 dolarów.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here