Naga MarketsAuthor: vtravelled.com
Creative Commons Attribution License

W dzisiejszej nocie klienckiej, Goldman Sachs przedstawia swoje prognozy FX na najbliższe 3-6 miesięcy. Poniższe informacje to zestawienie najbardziej istotnych danych i rekomendacji, którymi GS podzielił się w tym tygodniu z inwestorami.

Druga odsłona słabości jena już w najbliższych miesiącach. Powód? Bodźce ze strony Banku Japonii (BoJ):

Te artykuły również Cię zainteresują
O ile pierwsza runda luzowania ilościowego i jakościowego (QQE) wydawać mogła się naprawdę imponująca, to BoJ potrzebuje kolejnych bodźców, aby w 2015 roku zrealizować cel inflacyjny na poziomie 2%. Przy pogarszających się wynikach eksportu oraz prognozach spadku wewnętrznego popytu w drugim kwartale br., Goldman Sachs spodziewa się kolejnej odsłony działań banku centralnego najpóźniej do czerwca. Ma to sprowadzić USD/JPY do poziomu 107 przed połową 2014 roku i do 110 przed jego zakończeniem. Największym zagrożeniem dla tego poglądu są większe od oczekiwanych podwyżki płac i w związku z tym mocniejsze ożywienie inflacji. Taki scenariusz zmniejszyłby presję ciążącą na BoJ odnośnie podjęcia nowych akcji w najbliższej przyszłości.

Wznowienie spadkowego trendu na AUD/USD spowodowane słabymi prognozami popytu krajowego i dalszym pogorszeniem warunków handlowych:

Siła AUD stoi pod dużym znakiem zapytania w związku z pogarszającym się warunkami handlowymi w Australii. Obecnie spadki sięgają już 17% i GS spodziewa się ich kontynuacji w przeciągu najbliższych dwóch lat. Ponadto, zagraniczne apetyty na australijski kapitał i zadłużenie również zdają się tkwić w martwym punkcie. Ogólnie rzecz ujmując, Goldman Sach spodziewa się powrotu AUD na ścieżkę spadkową. Przewidywania banku odnośnie notowań Aussie na koniec roku mówią o poziomie 0.80 (wcześniej GS przewidywał poziom 0.85). Bank zaleca oczywiście utrzymywanie shortów.

Dalsze osłabienie CAD spowodowane rosnącym USD, który wyrywa się z pogodowego impasu:

GS spodziewa się wzrostu USD/CAD jako, że ożywienie wzrostu gospodarczego w USA powinno utrzymać się w najbliższych miesiącach. Prognoza banku jest inna od tych na parach USD/JPY oraz AUD/USD gdyż w przypadku CAD para o wiele mocniej uzależniona jest od ożywienia amerykańskiej gospodarki . Jakby nie było, w przypadku USD/JPY bank spodziewa się łagodzenia ze strony BoJ natomiast w przypadku BoC pozostania na uboczu (nawet w przypadku gdy bank centralny zagrozi obcięciem stóp procentowych). Goldman Sachs utrzymuje swoją prognozę odnośnie USD/CAD na poziomie 1.07, 1.10 oraz 1.14 w skali 3-, 6- i 12-miesięcznej.

Większa zmienność, jednak CNY nadal będzie się wzmacniał:

Niedawne ruchy wzrostowe na USD/CNY były wynikiem zagrań politycznych dążących do wprowadzenia większej zmienności w dziennym handlu na parze.  Bank szacuje, że najnowsze działania polityczne zaowocowały dużym wzrostem akumulacji rezerw oznaczając zmiany w poprzednich wzorcach postępowania – gdzie akumulacja rezerw była wynikiem biżących i kapitałowych wpływów. W krótkim okresie, wydaje się bardzo prawdopodobne, że USD/CNY zobaczy więcej zmienności i pójdzie w górę. Jednakże w okresie 3-6 miesięcy Goldman Sach prognozuje ponowne wznowienie trendu wzrostowego na CNY z powodu bardzo silnej akumulacji rezerw.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here